vaiko

Čím nahradit azbestovou podložku v dřevěné stavbě pod zásuvkou, vypínačem atd.?

Nejlepší odpověď
anonym

Standardně se používá lignát, kde jsou namísto azbestových vláken, skelná a polymerová, viz odkaz:
(Některé velkoobchody prodávají už nařezané podložky v typových rozměrech a s certifikátem nezávadnosti, dříve tzv. „prohlášení o shodě“).
Doplňuji:
No vida, jednou se člověk nemrkne do lišty (ač to jindy dělávám) a rázem dle pozorného pájo vyplave, že před pouhým měsícem tu byla erudovanější odpověď.
Tudíž se kaji a souběžně s mosojem hlasuji pro CEMVIN (dodavatel Kopos Kolín) – ostatně to jsem zmiňoval i v narážce na velkoobchody nabízející typové moduly..
Budiž mi omluvou, že jsem odpovídal intuitivně a v časové tísní ( za sobotního kuropění, kdy na mne vzápětí troubil kámoš, ať koukám naklusat mu pomoci spravit střechu na chatě, což jsem mu sám v záchvatu přátelské obětavosti přislíbil).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lig­n%C3%A1t

Další odpovědi
Mapel

Schválená podložka s certifikátem je CEMVIN. Vyrábí se v přesných tvarech zásuvek a vypínačů nebo v deskách 1200×1250mm.

Pájo

Dobře mi radili kolegové i zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-prosim-vas-za-material-poznate-to-nekdo-neni-to-nahodou-azbest