Pokročilý

Čím na MOSAZ?

Čím vyčistím mosaznou tyč a podstavec u staré, ale stále funkční stojací lampy? Navíc v podstavci jsou nějaké záhadné dírky, být to dřevo, tak by člověk řekl, že je to dřevotoč.
Lampa je v normálně obývaném bytě, nevíme vůbec, od čeho by ty direčky mohly být. Poradíte?
Doplňuji:
Lampa NENÍ dčevěná, ale MOSAZná!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jasně. Dříve to byl vynikající a laciný cídící prostředek SIDOL, dnes to je to samé ale jmenuje se to SITOL (suspenze).
Jinak výborný je SILICHROM (pasta) či jakýkoliv lešticí prostředek na chrom !
Doplňuji:
http://www.tolman.cz/…

Určitě už tady takové dotazy byly, ale zřejmě cosi porušovaly a jsou fuč !

Další odpovědi:

Zlatý

I mosaz oxyduje - a to jsou ty tečky. To samé se najde na dnech nerezových hrnců - tam to urychluje kuchyňská sůl která je nasypána do studené vody a případně kyselé potraviny.
Na vyleštění stačí popel z cigaret a nebo jemný ze dřeva.

Pokud je ve dřevě červotoč, tak najdete čas od času pod lampou dřevěnou drť. Na leštění drahých kovů (zlato, stříbro i mosaz) se v domácích podmínkách dá používat růžová vata Auron.
Když jsem měla stříbrné příbory hodně zašlé, tak jsem s úspěchem používala kartáček na zuby a zubní pastu, nebo Toro.
Doplňuji:
Ad Dědvševěd:věrný svému nicku se mi tu budeš snažit podsouvat, co jsem myslela a na co jsem reagovala? Chlapče, u něhož se výchova minula účinkem, alespoň si přečti, o čem jsou odpovědi. Ty tu máš odpovídat na dotaz a nikoliv činit závěry, co si myslí jiní účastníci. Laskavě se drž svého tématu a toho, co ti zdejší stránky povolují. Závěry za druhé třeba dělat není. Navíc určitě nejsi z těch lidí, kteří jsou k tomu povoláni.

Stříbrný

Já na mosaz úspěšně používám obyčejnou leštěnku na dřevo starou dobrou Diavu za pár korun (červená barva). Krásně se to vsákne a je to jako nové a vůbec to není mastné

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

koupil sem si v Baumaxu dřevěný kamna a shořela mi chata... dá se to nějak reklamovat?

anonym

Zkus keramická kamna. Mě nikdy neshořela.

Zlatý

bolak

moc drahý..

Zlatý

Sůwa

Bohužel, Sitol se se Sidolem nedá v účinnosti srovnávat. Dědevševěde, tady jsou přece k moralizování a kárání povoláni pouze dva : ♂ + ♀. To sis teda dovolil dost...☺

Pokročilý

tazatelka

Díky všem. Silichrom by se mi líbil, hlavně, abych u toho jakožto astmatik ndostala záchvat.

Zlatý

mosoj

Ten silichrom přežiješ. S tím Sitolem by to teda bylo horší je to samý amoniak ( čpavek).

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.