saboo

Čím na barvení nerezu?

Udělal jsem krásnou mísu na ovoce. Nechal jsem jí vyřezat laserem do nerezového plechu. Ohnu to a pak bych chtěl tu stranu, na kterou se bude pokládat ovoce nějak dekorovat. ČÍM? Po dvou dnech hledání na netu, o moc chytřejší nejsem. Asi bude potřeba nějaká základní barva na nerez, a pak co? + Vodou ředitelné barvy znamenají že se to dá smýt vodou? každopádně to budu ještě jistit lakem.
Doplňuji:
Vím, že barvit nerez je hřích, ale inspiroval jsem se tady http://www.da­vidgerstein.com/lis­t.php?cat=7&&­scat=28 Mám tam postavičky a chci je pak vybarvit. Druhá strana zůstává čistá a tam ten nerez je vidět.. Prodávají to v pasáži Lucerna v Praze cca za 5500

Odpovědi
honza19hk

na nerezu většina berev nedrží.Vodou ředitelná barva není umytelná vodou,tou ji pouze ředíš ale neumeješ(krom primalexu).
Doporučuji ti komaxit. je to vypalovací berva a velmi ododlná.Pak už ji natírat lakem nemusíš.
Nicméně nechal bych to normálně tak jak ten nerez je,pokud to máš poškrábané dá se to vyleštit filcovým kortoučem a brusnou pastou na sloupové vrtačce.

mosoj

Ne že by jsi nerez nenalakoval barvami, ale nebude to mít dlouhého trvání a barva se odloupe. Samotný nerez je ne vysoké technologické a estetické úrovni.
Úpravy jeho povrchu a barvení se dělají mechanicky nebo chemicky.
Mořením, broušením, matováním, elektrolytickým barvením nebo práškovým lakováním. Jestli ti na míse hodně záleží doporučuji nechat si povrchovou úpravu udělat u odborné firmy.

http://www.euro-inox.org/pdf/bu­ild/Finishes02_CZ­.pdf