autacek

Čím může být způsobeno náhlé žloutnutí a opadávání listů u pokojové květiny ?

viz obrázek zde:
https://docs.go­ogle.com/file/d/0B8Ix46­o1IfZYcTdqR1pFTXQtQ­TQ/edit?usp=sha­ring

mám podezření na přílišné zalévání, případně vliv ostrého slunce, ale ani jedno mi nepřijde pravděpodobné.

Odpovědi
www

Všeobecně špatnou péčí, umístěním, okolními podmínkami, chorobami ap.
Obrázek jsem neviděl (data), ale najdi si konkrétní rostlinu, pěstování a najdeš to nejdůležitější.

terry

Může to být tím přeléváním.
Květiny to chvíli vydrží a pak jim začnou uhnívat kořeny.

anonym

Jestliže terry má pravdu, neuškodí rostlince občasné vyschnutí zeminy. To by mělo vyhecovat rostlinu ke květům. Fotka je výborná. Moderní květináče zakrývají vše co se v nich neděje, takže nepoznám, kolik je tam vláhy. Ale pokojovky zalévám jednou za týden, až 1 za 14 dní.