ReHu

Čím mám slepit polystyren? Je na to special lepidlo? Díky.

Zkoušela jsem Herkules, tím to nejde.
Doplňuji:
Potřebuju z polyst.desek slepit „boudičku“ na vodárnu. Je v nevytápěné části domu (doufám, že tuto zimu naposledy) a potřebuju ji tedy zakrýt a asi tam šoupnu lampičku aby se trochu ohřála.
Ta pěna asi vyjde cenově líp. Moc toho potřebovat nebudu.

Nejlepší odpověď
cukrar

Rehu, vzhledem ke své profesi Vás musím ujistit, že polyš slepíte spousty způsoby. Záleží k čemu potřebujete pevnostní spoj.
Kvalitní oboustraná páska, cementové lepidlo, třeba jako je na obklady, disperzní lepidlo DK, montážní lepidlo, pěna klidně lepící i expanzní,
cena je dle množství spojů, od 30Kč na pár metrů čtverečných až do 150Kč za nalepení (slepení) 10metrů
Doplňuji:
pěna je nejsnáze koupitelná, 500ml za 40Kč,

Další odpovědi
Miroslavst

Je na to speciální lepidlo na polystyren. Nesmí obsahovat žádná rozpouštědla a je tužší konzistence.

irij

Je na to speciální lepidlo, tato lepidla jsou ale poměrně drahá a prodávají se ve velkém balení. Stejnou službu vám udělá polyuretanová pěna. VYZKOUŠENO.

hanulka11

ano je speciální lepidlo

http://www.sou­dal.cz/cz/pro­duct-detail.php?ev­c=1332100

elektrikář

Pozor od lamičky se může plystyren tavit a hořet. Stačí použít na spojení delší hřebíky. Na vytápení jsou topné kabely. u nich je trmostat který je spíná až za mrazu.
Doplňuji:
Kabel se používá na rozmrazování dešťových žlabů a svodu. Jde obtočit kolem roury dá se koupit v elektrikářském velkoobchodě.

Pisatel

Já jsem vyčetl, že v případě malých ploch se používají rozpouštědlová lepidla. V případě velké plochy pak reaktivní polyuretanová lepidla, epoxidová lepidla, případně speciální dvousložková lepidla. Navíc pěnový polystyren údajně potřebuje různá lepidla podle toho, k čemu se lepí (dá se použít kontaktní rozpouštědlové lepidlo, polymerové lepidlo, disperzní lepidlo či reaktivní polyuretanové lepidlo) (zdroj: https://www.pac­ksea.cz/lepidla-na-plasty/).

motýlemanuel

Jojo, jak už tu někdo psal, na lepení polystyrenu je třeba speciální lepidlo. Mám pocit, že se dá sehnat v některých stavebninách. Nebo na internetu například tady: https://www.a­damos.cz/prumys­lova-lepidla