zanet106

Čím lze nahradit slovo „náves“ ?? A musí to být jako na vesnici.. Ne třeba namesti a nic podobneho..

Nejlepší odpověď
annas

Rynek = zastarale náměstí, je tedy na městě. Zatímco náves = na vesnici.

Náves = nelze nahradit jednoslovně, jedině prostranství uprostřed vesnice, veřejné prostranství ve vsi.

Další odpovědi
Lamalam

Obávám se, že žádné synonymum pro výraz „náves“ neexistuje. Možná by to šlo opisem, např. „střed obce“, nebo něco podobného.

Pájo

Ano, opisem… centrum vsi, střed dědiny…

anonym

Rynek. Scházeli se sousedi dříve na rynku.

Hamon

Plácek. I když to kulhá na obě nohy.

pusinka50

náves nemá obměnu slova…prostě náves

da ny

centrum vesnice
veřejný prostor v centru vesnice
Wikislovník: 1. otevřené prostranství uprostřed vesnice

gagaga

jeee ! a ja jsem si hned vzpomnela na " naseho " Rynka !! :)

  • iv-

annas

Taky jsem si vzpomněla. On kdysi vysvětloval, že bydlí na náměstí, na rynku, takže si zvolil takový nick. 🙂

briketka10

a jó 😁

Lamalam

Rynek je náměstí, nikoliv náves.