Karlos24

Čím lze docílit obarvení moči?

V nějakém filmu jsem viděl jeden žert, který se prováděl na osobě, které byla přidána nějaká látka do jídla potom se vyděsil, když šel na záchod a měl netradiční (asi zelenou) barvu moči:-)…Je to možné, nikde jsem o tom info na webu bohužel nenašel..

Nejlepší odpověď
rtepp

Červená řepa, borůvky mohou dočasně obarvit moč na růžovou až červenou, což může způsobit paniku, jelikož moč vypadá jako kdyby v ní bala krev. Rebarbora, końské boby či aloe může zbarvit moč do tmavě hnědé barvy podobné čaji. Karotka, karotková šťáva a vitamín C propůjčuje moči oranžovou barvu a vitamín B může zbarvit moč do fluorescenční žlutozelené. Po chřestu má někdy moč nazelenalý odstín a nepříjemný zápach.

Další odpovědi
Lucijej

Údajně po požití modré skalice se moč zbarví do modra :) ale jestli to doopravdy funguje, to nevím.....