Hulka

Čím krmit kočku, pokud nechceme kupovat granule a kapsičky?

Doplňuji:
Upřesňuji otázku: kočky máme 4, jsou venkovní, potravu si i loví. Nemám v plánu je krmit mlékem ani ničím, co jim škodí, proto se ptám. Na internetu jsem vyhledávala, ale většinou se rady týkají komerčně vyráběné stravy. Přijde mi divné, že by jedinou možností bylo kupovat granule a kapsičky, které obsahují obiloviny a další složky, když je kočka od přírody masožravec.

Nejlepší odpověď
mosoj

Krabicové mléko ne. Odrovnáš ji střeva. Dostane zánět střev.
Mleté maso a vodu. Rohlík s paštikou a pod.

Další odpovědi
anonym

Kočka není odpadkový koš, do kterého nasypeš zbytky čehokoliv, teď není dřív, lidi už moc dobře vědí, proč a čím kočku krmit, aby prospívala, proto vymysleli granule, v nich je všechno, co potřebuje, mlíkem a rohlíkama tedy určitě ne. Je to šelma, na pečivo se ti vyprdne, to platí i o ostatních zbytcích z kuchyně, je to všechno kořeněné, moc slané, prostě naprosto nevhodné, tohle si přečti, ale není nic jednoduššího, než napsat do vyhledavače „čím krmit kočku“
http://hobby.id­nes.cz/vyziva-kocek-strava-on-line-poradna-d67-/hobby-mazlicci.aspx?c=A130513­_183214_hobby-mazlicci_mce

anonym

Kočka (podobně jako pes) není pouze masožravá šelmička. To ostatně není téměř žádná šelma. Pokud nechceš podávat kočce průmyslově vyráběné krmivo ( kapsičky, granule, konzervy…) tak jí prostě dávej syrové drůbeží, rybí nebo jiné maso a vnitřnosti .
Doplňuji:
Pokud budeš podávat kočce syrové maso a je „venkovní“, tak si ostatní potřebný balast ( doplňující složky) v přírodě nebo jinde najde.

redy

Semtam ji chyť myšičku 🙂

NikkiHeat

Záleží kus od kusu. Známá má kočky pouze vegetariánky nebo jen zvyklé na jogurty atd. My máme dva kocoury…jeden žere jen hovězí maso (kaufland) a druhý žere jen ryby (aljašskou tresku mraženou z Makra) + granule + vodu+ občas pamlsek + bezopet pastu na doplnění vitamínů a odstranění trichobezoárů.

GM

Venkovním kočkám vařím maso /např. trubice a pod./, pomelu a smíchám s nakrájenýma rohlíkama a s tou polévkou. Papiňák masa a 100 rohlíků namíchám naráz a napytlíkuju do mrazáku. Domácí kočky dostávají kapsičky, granule a syrové maso kuřecí a hovězí, vysévám jim obilí, aby se mohly napást.

anonym

Za komunistů když ještě nebyly granule pro kočku, jsme ji krmili mlékem a namočený rohlík v něm, popř. zbytkama od obědů (knedlíky, občas rýže, ale tu moc nechtěla a brambory také ne).Občas i chléb namočený v omastku z pod masa co bylo k obědu.
A protože bylo doma zvířectvo, tak pila i krev při zabíjení a nebo odřezky syrového masa.