Zlatý

Čím krměj člověka v komatu?

Doplňuji:
www: to je mi jasný že příborem asi ne, ty ňoumo :) neptám se jakým způsobem, to vím taky že kapačkou, když jsem tu o ní včera psal (bóže), zajímá mě konkrétně který všechny výživný látky do něj pouštěj, aby se mu dostalo všechno co potřebuje k zachování zdraví.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co se dává do infuzí - viz odkaz.
http://www.eamos.cz/…

roztoky elektrolytů: F1/1 (Fyziologický roztok – NaCl 0,9%), H1/1 (Hartmanův roztok – má méně Ca), R1/1 (Ringer - od F se liší přítomností K a Cl )

alkalizující roztoky: Ringer laktát – obsahuje Na, H1/1, NaHCO3 8,4%, 4,2% acidifikující roztoky: F1/1, R1/1, Arginin chlorid

roztoky obsahující stopové prvky (Zn, Cu, Mn, Jod): Addamel, Dipeptiven, Elotrace

koncentráty iontů: NaCl 5,85% , 10%, CaCl, KCl 7,45%, Cardilan

roztoky zvětšující krevní objem – onkoticky účinné: mají vysokou molekulární hmotnost, setrvávají delší dobu v krevním řečišti, udržují objem kolující krve, HAES (koluje až 6 hod), Haemacel (koluje 3-4 hod, vhodný pro alergiky), Gelafundin, Rheodextran (koluje 3-4 hod)

osmoticky aktivní roztoky: nasávají vodu z tkání, objem kolující krve se přechodně zvýší a nadbytečná tekutina se vyloučí ledvinami, ledviny musí být funkčně odolné, podávat rychle do větší žíly Manitol

roztoky pro parenterální výživu
cukry: dodávají energii, musí jich být dostatek, jinak organismus rozbíjí vlastní bílkovinu
aminokyseliny: základní stavební kámen bílkovin, zdroj energie, když chybí bílkoviny, rozpadá se svalová tkáň
tuky: mohutný zdroj energie (2x více než G), obsahují esenciální mastné kyseliny, které organismus neumí sám vyrobit, nejsou rozpustné ve vodě

Další odpovědi:

Zlatý

Přet týdnem jsem byl na pohřbu bratrance, který byl od prosince minulého roku v komatu. Do teď lituji, že jsem se byl na něj podívat, vážil 40 kg !!! Jeho normální váha byla někde kolem 100 kg.
Takže živiny jsou téměř k ničmu, když nemáte pohyb. To totiž ten člověk přijde o svaly !!!
Doplňuji:
Saudek je již 6 let v kómatu !!!!! Myslíte že vypadá podobně ?

Zlatý

Kapačkou... http://wiki.answers.com/…
Doplňuji:
jestli tím "čím" myslíš co dostává k jídlu, tak jde o tekutou stravu, živiny apod. - pečená kuřata do kapačky nenarveš...

Bronzový

Annas dala vyčerpávající odpověď. Jen doplním, co jsem se kdysi dočetl v odborném článku: Až 50% starých lidí umírá vlastně hlady. Z toho vyplývá, že dlouhodobě umělá výživa není možná .

Zlatý

dostává výživu přímo do žíly

Zlatý

Asi tušíš, že příborem s nožem, vidličkou a lžící to nepůjde.
Neříkej, žes nikdy neslyšel o umělé výživě (kapačce).
Doplňuji:
V mém mládí, kdybych se takto zeptal, uslyšel bych odpověď:
A to seš fakt tak blbé, nebo jenom navedené? :-D (oblast Brno)

napojenej na kapačkou (nebo sondou do žalůdku) na umělou výživu, tekutinu v igelitu
http://pfyziollfup.upol.cz/…

Bronzový

Kapačkou.

Slyšel jsem, že u prvního zkoušeli vepřo-knedlo-zelo. Prý mu celý týden nosili porce se šesti, ale on prý ani hubu neotevřel, radši umřel hlady.

Diskuze k otázce

Zlatý

Příště se tedy kolego ňoumo ptej na obsah umělé výživy v kapačce! :-D
Otázka na být jasná a srozumitelná, jinak se celkem logicky nedozvíš to, co chceš vědět.
P.S: a že jmenuješ jen mne, když všichni odpověděli zcela stejně? Nějaká averze vůči www? :-D

Zlatý

bolak

u tebe jediného jsem v odpovědi vycítil sarkasmus a jakou si nadřazenost vůči mně :) ..dneska už podruhé

původně sem se tě chtěl zeptat, proč se snažíš za každou cenu vyrovnat se svým projevem Dr.Axlovi, ale pak sem si všim že on už se v tobě poznal a opalcoval se....tedy vlastně tebe

PS: nad způsobem položení otázky jsem se přiliš nezymýšlel, předpokládal jsem že každýho hned trkne co se po něm chce, že na takovou triviální věc, jako je kapačka se ptát nebudu, ale asi jsem to podcenil

(a tím "to" myslím víru zdejších uživalů v mou inteligenci) ;)

Zlatý

O nějaké palcování nejde, já to stejně z mého mobilu nevidím (kdo).
Sarkasmus tam přiznám byl, poněvadž tě zatím nepovažuji za tak hloupého, jako některé tvoje "otázky".
Ze zkušeností zde (i pravidel) musí být otázka jasná, jinak lehce a logicky vznikne nedorozumění. Více jsem již napsal, není proto potřeba se opakovat.
A žes to podcenil viz ostatní odpovědi :-D.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.