Čím kamuflujete, opravujete díry po hmoždinkách ve zdi?

Myslím malé díry v interiérech, ve štukovaných stěnách. Ne díry, kdy vypadne z hmoždinkou i lopata zdiva 🙂
Pro mě je zásadní rychlé, čisté a opravdu kvalitně zamaskované (opravené). Osobně jsem používal SDK sádru (jemné přebroušení), ale chci zkusit štukový tmel v pistolové kartuši, který má štuk.strukturu. Předpokládám, že nanesu, přelíznu mokrým prstem a jdu od toho. Jediné, co by mohlo vzniknout, tak je scvrknutí tmelu a tím pádem viditelná prohlubeň.

ano, sádra praská, ale jen ve velkých vrstvách a sádry s pomalým tuhnutím, používané pro tmelení SDK (obsahující vlákna), nepraskají a když, tak jen v namáhaných místech, diletačních spárách atd.(použití pomocných materiálů).

Nejlepší odpověď
gecco

Su staromilec – používám klasickou sádru…
Uhlazuju houbičkou na nádobí, tou drsnou stranou.
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano, máš pravdu po nějaké době vznikne prohlubeň. Pokud nespěcháš, tak v malých vrstvách oprav několikrát.

Nedá se svítit, se tu řechtám jak kůň na odpověď briketky.
Já si to sama nedělám, dírky mi spravuje ségra :DDDDDDDDDDDDDDDDDD

briketka10

Já si to sama nedělám, ale moje sestra mi dirky
vyspravuje plastickou sádrou. Já jsem na tyto
práce absolutně levá. Vrtá mi i otvory na obrazy,
maluje a dělá mi všechny práce co umí mužskej
stěrkovala mi i koupelnu mezi obkladačkama je
moc šikovná 😁

Teda Rajbeku na co Ty nemyslíš čuňáku mám Ti dát
po čumáku ? Chceš, áchjo to ste celý Vy hned si to
všechno obrátíte a hledáte nějaké dvojsmysly :))
No je to opravdu tak, jak sem napsala a né jinak héč !!
Ty si to musíš opravit sám a já nee 😁

Lamalam

Používáme akrylátový tmel. Sádra může časem popraskat, tmel je trvale mírně pružný.

odik

Klasika sádra. Pokud se bojíš prohlubně, tak díru nejdřív vyplň například novinami a sádrou či tmelem udělej jen malou vrstvu až nakonec.

marci1

Šlehaným tmelem. 🙂
http://tmely-silikony-lepidla.heure­ka.cz/onetime-slehany-tmel-250g/specifika­ce/#section

lexx

zakryji obrazem, kalendářem nebo plakátem