orl

Čím jsou plněny Galileovy teploměry s plovoucími (potápějícími se) baňkami?

Rozbil jsem ho a potřebuji neutralizovat tekutinu + zápach

Odpovědi
Emefej

Vtip je v tom, že každá kulička je naplněna jinou kapalinou. Obvykle to jsou různé vyšší alkoholy.

gecco

Jestliže jde o teploměr koupený v ´poslední době´, měla by být náplň nejedovatá, neškodná…
Zápach? – no, asi jako když si zapálíš ´vonnou´ svíčku…
😉
Obecně nelze určit, jakou tekutinou jsou kuličky plněny – a klidně může být využita i jen obarvená voda (kuličku pak dováží vzduchová bublina).
___
Máš-li pochybnosti, kontaktuj prodejce/výrobce konkrétního ´modelu´ (pokud se ti jej podaří dohledat).
😉

mosoj

Tekutinu utři hadrem ( nejlépe papírovou utěrkou, nebo toaletním papírem) a vyvětrej. Zajisté se tak již stalo, nebo čekáš na radu z Odpovědí ?

Dochy

emefej: Nemyslím, že kuličky jsou plněny různými kapalinami. Předpokládám, že se liší pouze přidaným barvivem. Kalibrace bude řešena závažíčkem s vyraženou teplotou.