loruen

Čím jsou maštěna jablka z obchodu?

Když to je kvůli tomu aby se nekazila,nemůže to uškodit dětem?

Nejlepší odpověď
annas

Naleštěné ovoce je lákavé …
http://abeceda­zahrady.dama.cz/cla­nek/nalestene-ovoce-je-lakave-ale
..
Proč mají některá jablka mastnou slupku?
„Čím to je? Jedná se o jednoduchý, ale účinný trik, jak zabránit vysychání ovoce ve skladech velkoobchodů. Výrobci mají povoleno ošetřit plody vosky, které dodávají povrchu ovoce lesklý vzhled.
Pro ošetření jablek je povoleno použití těchto lešticích látek (aditiv): včelí vosk (E 901), kandelilový vosk (E 902), karnaubský vosk (E 903) a šelak (E 904) – leštidlo. Už jsme si zvykli, že „éčka“ musí být uvedena na obalu potravin, ale na čerstvém ovoci a zelenině se obsah aditiv uvádět nemusí.
Obecně platí, že potraviny uváděné na trh podle platných předpisů jsou zdravotně nezávadné. Přesto je třeba dodržovat základní hygienické návyky, k nimž bezesporu patří omytí ovoce i zeleniny pod tekoucí vodou. I tak se ale může stát, že některá přídatná látka má schopnost vyvolat u zvlášť citlivých lidí příznaky podobné alergii (otok hrdla, kopřivka). atd.“

V odkazu se přečtěte víc.

Další odpovědi
marci1

Podobná otázka a odpověď: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-jsou-nektera-jablka-na-povrchu-mastna