P70

Čím je způsobeno, že nelze vytvořit akumulátor střídavého napětí?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Střídavé napětí se generuje pohybem – rotací nebo napodobením pohybu pomocí polovodičových střídavých generátorů. V běžném akumulátoru ničehož takového nejestvujeť.

Další odpovědi
Arne1

Lze vytvořit. Na elektromechanickém principu. Setrvačník spojený s motorem a alternátorem.

Quimby

Akumulátor pouze energii ukládá, to jakým způsobem se z něj bude čerpat je už něco jiného, takže pojem akumulátor střídavého napětí nedává moc smysl, protože ani jedno napětí se nikam neukládá.

Kepler

Střídavé napětí dokážou generovat jen alternátory a jim podobná zařízení. Tam je průběh napětí střídavý do + a -. Akumulátory a ostatní chemické zdroje lze nabíjet jen stejnosměrným proudem a napětím, stejně tak jako jednorázové chemické články dávají jen stejnosměrný proud.

Jukatan

Je možno vytvořit akumulátor střídavého napětí. Jedinou podmínkou je, že s tím akumulátorem budete točit 50× za sekundu a střídavě sbírat napětí s pólů. Vytvoříte si zdroj 50 Hz, který bude dodávat energii z akumulátoru.

mosoj

Těžko vysvětlovat tomu, kdo se na toto ptá. Nicméně , pouze hypoteticky, kdyby něco takového bylo možné, bylo by to méně ekonomické než skladování DC.
Mimochodem, většina elektropřístrojů byť primárně napájená AC ma na vstupu napájení usměrňovač.