Avatar uživatele
ten který je

Čím je způsobeno to,že lidé jsou stale vyšší a vyšší?

Podíváme li se do 17 nebo 18 století,lidé měřili o hodně méně a to nemluvím o středověku.Máte pro to nějaké vysvětlení?Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? irij, anonym, led, panenka, annas před 4863 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Když jsem chodila za střední školu patřila jsem k nejvyšším ve třídě se svými 170 cm.
O něco později jsem se v hodinách biologie setkala s tzv. pojmem sekulární trend.

Dnes jste mně tento pojem svou otázkou připomněl. Abych nemusela moc přemýšlet, našla jsem potvrzení toho, co jsem se tehdy dověděla – zlepšení životních podmínek, omezení chorob působí na růst i vyspělost. Ale vypadá to, že všecho do času…

Dále cituji:

Souvislost sekulárního trendu (saeculum = století) se zlepšením zlepšení socioekonomické situace populace jako celku, které s sebou přineslo zásadní zlepšení výživy, omezení závažných onemocnění dětského věku zejména díky očkování a díky zavedení antibiotik. To dovolilo současným generacím realizovat plně svůj dědičný růstový potenciál. Z výsledků růstových studií prováděných u elitních socioekonomických skupin bílé rasy vyplývá, že jejich současné hodnoty tělesné výšky jsou zřejmě optimální realizací růstového dědičného potenciálu člověka. Proto se začíná hovořit o ukončení či „vyznívání“ sekulárního trendu ve vyspělých zemích. I průměrný věk při menarché již dlouhodobě neklesá a ustálil se na 13 letech.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:uM­mS6FseKQ8J:cen­trumprev.sweb­.cz/MANUAL/MA­NUALVI-oddil2.htm+se­kul%C3%A1rn%C3%AD+tren­d&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já jsem o něco vyšší než byli moje rodiče,ale můj syn dorostl do výšky 190cm,já osobně mám jen 160cm,tedy žádný čouhán , manžel je 175 cm vysoký,ale jeho rodiče on nepřerostl,tak nevím..Hrají v tom možná geny generace,způsob stravování.

Zdroj: http://vyska-cloveka.navajo.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Myslím čím větší životní úroveň,způsoby stravování … tím jsou lidé vyšší a geny v tom mají určitě své slovo.
Generace od generace jsou lidé vyšší je to jasné- pokud můj syn měří 198cm ,nebude mít určitě malé děti .Já nejsem žádný prcek, ale dcera mě přerostla a její děti budou určitě vyšší než ona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
irij

Jak už jsem jednou podotkl,(otáz­ka:Proč se do nudlí přidává hliník, kategorie vaření a recepty) myslím, že to je hliníkem. Proto s tím v té Číně také začali.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek