Bruneta84

Čím je způsobeno, že když se chci rozjet bez plynu, tak auto někdy chcípne a někdy zase ne?

Pouštím spojku do záběru, auto se začne pomalu rozjíždět, aniž bych přidávala plyn, ale někdy se mi stane, že dělám to samé a motor zhasne a někdy třeba ne, nevíte, čím to může být? Mám raději rozjezd bez plynu, protože se bojím, že do někoho nabořím. Mám benzínové auto.

Nejlepší odpověď
mosoj

Záleží hlavně jestli stojíš s kopce, na rovině, nebo do kopce.
Víš od čeho je v autě plyn ? Jinak je za tím opravdu ten kroutící moment motoru.
Jinak ještě dodatek. Brzda je v autě od toho aby auto zpomalila, nebo zastavila.

Další odpovědi
cukrar

Bruneto, neděláte to samé, nebo nestojíte ve stejné rovině.
Do kopce se nerozjedete bez plynu, dolů se rozjedete i bez plynu.
Nebojte se, klidně malinko přidejte plyn.

Funna

ach jo…komu ty řidičáky dneska nedají…
za prvé je úplně jedno, jestli máš benzín, nebo naftu…ale to jen tak mimochodem…
a jak můžeš napsat takovou kravinu – rozjedu se bez plynu…jo ale tak jedine z kopce, nebo při dobré manipulaci ze spojkou (kdy ji lehce pálíš, protože ji máš jen napůl) po rovině…většina dnešních aut si totiž přidá plyn sama (starou škodovku, třeba stodvacítku na tebe, to by ses aspoň naučila rozjezdy)…ale přidává jen do určité doby…pokud budeš jen pouštět spojku, tak ti to samozřejmě „zdeche“…když pominu to, že ničíš motor, tak člověk za tebou nečeká, že se skokem zastavíš a může do tebe nabořit zezadu…
základem správného rozjetí, je naučit se ovlátat spojku a plyn v harmonii…tj. jakmile pouštím spojku, lehce přidávám plyn a musím cítit, že auto chce jet…do kopce tohle souznění tohle platí ještě více…samozřejmě z kopce nebude muset být plynu tolik, ale do kopce se bez více plynu zase vůbec nerozjedeš…
a ať raději ať ti to „zařve“, když ho přidáš moc, než aby ti to zdechlo…
asi bych ti doporučila, udělat si kondiční jízdy a trénovat jen rozjezdy, protože jinak, než praxí se to nenaučíš…protože k autu se musíš chovat jako k živé bytosti a „cítit“ ho (teď se možná někteří smějí, ale motor se dá opravdu vychovat k obrazu svému)…
pokud se nenaučíš respektovat chování auta, nikdy nebudeš dobrý řidič…v tom případě raději neřiď…možná někomu zachráníš život…

Dochy

no k tomu „neděláte to samé“ – může dělat to samé, ale motor může mít drobné nepravidelnosti. Ono se s mnoha auty dá rozjet i do kopce bez plynu, ale osobně bych to nedělal a nedoporučoval. Zkusil jsem si to i s Peugeot partnerem 1.9D (velká kráva v porovnání s běžným osobáčkem a pouze 50kW motorem)a jde to. Žena básnila o tom jak ji instruktoři učili rozjezd bez ručky… a pak jak ji to do kopce nejde, tak jsem si to musel vyzkoušet 😉 Samozřejmě ji neučili aby se rozjížděla bez plynu, ale když jako začátečník má problém ovládat plynulý pohyb obou nohou najednou a ještě řídit… 😉