annas

Čím je známý perský učenec Avicenna,který vyslovil tuto myšlenku?

„Hluboká řeka se nezkalí, když byl do ní hozen kámen, stejně tak člověk. Zlobí-li se pro urážky, není řekou, nýbrž kalužinou.“

Jak rozumíte jeho slovům?

Nejlepší odpověď
vagra

Jeho nejvýznamnější dílo byla kniha – Kánon medicíny,která vznikla kolem roku 1030 a je sbírkou řecko-arabské lékařské moudrosti.
Zároveň je považován za jednu z nejvýznamnějších postav arabské středověké filosofie.
Napsal také významné vědecké práce z oboru asronomie, fyziky a matematiky.
Avicenna byl také známý svým silně kritickým postojem k alchymistům a alchymii.

Neměli bychom být malicherní a maličkosti by nás neměly rozhodit.
Perský učenec Avicenna asi neznal přísloví, že stokrát nic umořilo vola. 🙂

Zdroj: upraveno z- V.E.

Další odpovědi
dědapetr

Nejsem filozof,ale myslím že by se člověk neměl zabývat malichernoste­ma.Medicína.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­vicenna

Děda Louda

K jeho osobě a dílu viz:

http://wikipe­dia.infostar.cz/a/av/a­vicenna.html

Můj výklad citátu: Kecy nemaj' cenu.

iceT

Kámen hozený do hluboké vody sice padá na dno,ale dosedá do bahna měkce,tudíž se voda nezkalí tolik jako je-li kámen hozený do louže,kde je mělko.
Čili člověka moudrého nelze urazit,moudrý mávne rukou a myslí si svoje.