VampGirl

Čím je významné místo Ojmjakon?

Nejlepší odpověď
annas

Ojmjakon (rusky Оймякон, anglicky Oymyakon) je vesnice nacházející se na Dálném východě v ruské republice Sacha (Jakutsku). Leží asi 5 310 km severovýchodo­východně od hlavního města Moskvy (vzdušnou čarou)[zdroj?] a 460 km od Ochotského moře.

Ojmjakon je známý především tím, že zde byla 26. ledna 1926 naměřena teplota –71,2°C, proto se stal nejchladnějším obydleným územím na světě, nejchladnějším místem na severní polokouli a je označován jako (sibiřský) pól chladu (zimy). Od té doby zde nikdy teplota nedosáhla –70°C. Vesnice má asi 750 obyvatel, protéká tudy řeka Indigirka. Asi 30 km na jihovýchod se nachází vesnička Tomtor (rusky Томтор), ve které je i letiště určené pro zásobování této těžko přístupné oblasti.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Oj­mjakon

Další odpovědi
hanulka11

Byla zde naměřena nejnižžší teplota.

Ojmjakon (rusky Оймякон, anglicky Oymyakon) je vesnice nacházející se na Dálném východě v ruské republice Sacha (Jakutsku). Leží asi 5 310 km severovýchodo­východně od hlavního města Moskvy (vzdušnou čarou)[zdroj?] a 460 km od Ochotského moře. Ojmjakon je známý především tím, že zde byla 26. ledna 1926 naměřena teplota –71,2°C, proto se stal nejchladnějším obydleným územím na světě, nejchladnějším místem na severní polokouli a je označován jako (sibiřský) pól chladu (zimy). Od té doby zde nikdy teplota nedosáhla –70°C. Vesnice má asi 750 obyvatel, protéká tudy řeka Indigirka. Asi 30 km na jihovýchod se nachází vesnička Tomtor (rusky Томтор), ve které je i letiště určené pro zásobování této těžko přístupné oblasti

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Oj­mjakon

hanulka11

byly jsme s jedné sekundě stejně annas

annas

Někdy se to stane. Záleží, kdo má rychlejší počítač.