bobánek

Cím je vanoční hvězda nebezpečná?

V odpoledních tv.novinách probíraly že někde unás v obchodním domě je nějaká jedovatá rostlina.A reportér na závěr řekl že i vanoční hvězda je jedovatá,ale už neřekl co je na ní jedovatého.

Nejlepší odpověď
flodur

Je jedovatá:poslední odstavec v odkazu.

http://www.cho­vatelka.cz/po­kojove-rostliny-clanek/vanocni-hvezda-poincezie-18/

Další odpovědi
hanulka11

Když ji ulomíte vytéká z ní bílé"mléko a to je leptavé" správně se má třeba zapalovačem nebo prostě plamínkem sirky ožehnout řez

Radak

Normálně se nepředpokládá, že by tuto kytku někdo konzumoval. Přesto je potřeba dát pozor na malé děti a domácí zvířata. Jinak pro nás ostatní si stačí mýt ruce. Také někdo může mít alergii.

FOG

Kdyby se zacala stydet a zacala cervenat.