salsa verde

Čím je limitována délka nákladních vlaků?

kategorie vlaky tu bohužel není 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Celkovou vahou vagonů s ohledem na výškový profil trati.
Doplňuji:
Samozřejmě zde mělo být s ohledem na váhu lokomotivy a koeficient tření v systému kolo – kolej !!!

Další odpovědi
rtepp

Kontejnery mají hmotnostní limity navrženy tak, aby silniční nákladní auta , která mají výrazně nižší hmotnostní limity než vlaky. Společný limit pro železnice je 8 tun (7,9 velkých tun , 8,8 tun krátké ) tun na metr délky vlaku a 22,5 tun (22,1 velkých tun , 24.8 malé tuny ) na nápravu . Čtyři nápravy kontejner auto může trvat 90 tun (99,2 malých tun; 88,6 velkých tun). Vzhledem k tomu, kontejner je omezena na 30,5 tun (33,6 malých tun; 30,0 velkých tun) a v železniční vozy), jedno překrývání zjevně nepoužívá nosnost železnici. 20-noha (6.1 m) kontejnerem je omezena na 24 tun (26,5 malých tun; 23.6 velkých tun) a dva takové se vejde do auta na 40 stop (12,2 m) kontejneru, nebo dokonce tři, pokud dvakrát stohování, ale pokud ne čtyři velmi vysoké zatížení náprav je povoleno. Severoameričtí dráhy umožňují dva 53-noha (16.15 m) nebo čtyři 20-noha (6.1 m) kontejnery, jak je znázorněno na obrázcích na této stránce.
Dalším aspektem je maximální hmotnost vlaku. Maximální délka vlaku v Evropě, 750 m (2461 ft) dlouho může mít 50 kontejnerových vozů o celkové hmotnosti 2250 tun, tj. o 2480 malých tun; 2,210 dlouhé tun) a více, pokud 20 ft kontejnery jsou v ceně. To není tak daleko od hranice s využitím standardních evropských spojky . Poklepejte na stohování umožňuje vyžaduje vyšší hmotnost soupravy za smysluplné, protože je vyšší hmotnost vlaků, která šetří náklady. V USA, vazební AAR používá umožňuje mnohem vyšší hmotnost soupravy.
Doplňuji:
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en%7Ccs&u­=http://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Double-stack_rail_tran­sport

jmhad

Protože to byl můj obor 40 let,je nejblíže pravdě MOSOJ,kterého doplním " výkonem hnacího vozidla „.Jinak je těch podmínek o něco více,např. délka dopravních kolejí v rozhodujících stanicích.Proto je pro každou trať délka vlaku stanovena ve zvláštním předpisu,tzv "Dodatek k návěstním a dopravním předpisům“ a upřesněna v „Sešitovém jízdním řádu“ pro každý jednotlivý vlak.V dobách tzv. těžkotonážního hnutí měly vlaky i 60–70 vozů a to podle stavby,tedy dvou nebo čtyřnápravové.Dvou má v průměru 12 metrů čtyř 15,ale i 20.Tehdy tedy vlak o délce 700 nebyl výjimkou.Dnes je drážní doprava /záměrně/ na úkor silniční v úpadku a max.možná délka není využívána.

isteron

rtepp : Tvoj príspevok je strojový preklad , je to pohľad zo strany kont. prepravy v USA.
Všeobecne to vysvetlil mosoj : výkon rušňa, to limituje stúpanie na trati. Hmotnosť vozňov + nákladu, druh vlaku a vozňov, ich dĺžka, obmedzenia pre dĺžku koľají na trati, východzej a cieľovej stanice . Na elektrifikovanej trati aj výkonnosť napájacích staníc a meniarní.
750 m je priemer pre nákl. vl. na hlavných tratiach pre prázdne 4 – osové vozne.
Nákl. vl. ložené priemer 2000 – 2500 t. t: j. 450 – 500 m.
Kontejnerové vlaky, Nex a rýchlonákladné vlaky 1 000t, 200 m .
Pri ložených vozňoch je ešte dôležitý parameter osový tlak Na hlavných tratiach 20 – 24 t na jednu os. Na jeden 4 osový vozeň vychádza (osový tlak 20 t ) 80t : 4 = 20t.
´Dlžka jedného vozňa 14 m . T6. j. súprava 4 osových ložených Eas vozňov 25 , 350 m , 2240 t.

honza19hk

U nás hlavně délkou nádražních kolejí protože se ten vlak většinou vyhýbá jinému,takže se musí vejít na jinou kolej.A za druhé musí to utáhnout lokomotiva.

Jinak např v austrálii nebo i v USA jezdí vlaky na velké vzdálenosti které mají běžně 500 a více vagonů.
viz:http://www.you­tube.com/watch?v=9LsuN­WjRaAo

Lukasy

Nákladem, a s kolika vagonami se dokáže rozjet.