Löwe

Čím je dána rychlost načítání internetových stránek?

Doplňuji:
Ano, to vše vím, ale mám na mysli, jestli je to download nebo ping

Nejlepší odpověď
gecco

Jejich velikostí, zatížením serveru, kapacitou a zatížením komunikačních kanálů, zatížením klientského PC…
Je toho moc…
😉
Doplňuji:
ping – v podstatě ti jen ověří dostupnost serveru a rychlost linek mezi ním a ´tebou´, nezatěžuje linky ani server (a pokud použiješ parametr -l, mnohé servery jej odmítnou – aby nebyly zatěžovány)
download – obsah stránek stahuješ, tedy je rychlost downloadu limitní (na limitu a velikosti stahovaných dat záleží doba, za niž dojde k přenosu)

Další odpovědi
AmazedWolf

To ovlivňuje hodně vecí, třeba rychlost tvého připojení k internetu, rychlost serveru na kterém jsou stránky, je toho hodně.

setapouch

Faktorů je několik. Konektivita (rychlost a kvalita připojení) tvého počítače i vzdáleného webového serveru, funkce prohlížeče (některé odesílají část dat na analýzu např. závadného obsahu), jeho schopnost rychle vykreslit obsah a určitě by se našly další.

mosoj

Hlavně stabilita ! Ta je rozhodující. Naměřená rychlost nic neříká o stabilitě ( kolísání rychlosti připojení). Naměřená rychlost je aritmetický průměr z rychlostí vyslaných paketů.
Proto někdy neodpovídá rychlost stahování naměřené rychlosti.

Lamalam

Ping je odezva serveru. Download je rychlost stažení.