hanulka11

Čím dezinfikujete nebo vymýváte květináče a truhlíky ?

Po letničkách -které ukládáte a připravujete na další sezónu.

Nejlepší odpověď
Radak

Já používám ocet, docela dobře rozpouští usazeniny soli a jiné nečistoty.

Další odpovědi
Miroslavst

Tak to mě nenapadlo desinfikovat. Jen vypláchnu vodou. Ale možná na tom něco bude.

stenli

Já používám domácí malou tlakovou myčku, jde to super a hlavně rychle umýt. Předevčírem cca 30 truhlíků a květináčů různých velikostí včetně všech vnitřních destiček asi za půl hodiny. S úspěchem používám také na mech a špínu na střeše, dlažbu, fasádu a další. A můj velký objev – také na čistění okrasných dýní a okurek před zavařením. Zde je potřeba jen použít trysku s nastavitelným tlakem a ten doladit, aby se neponičily. Dám po částech do bedýnky na zeleninu, opláchnu tryskou, zatřepu s bedýnkou, znovu pláchnu, takhle několikrát, až jsou okurky zcela čisté.