dedeg

Čím čistíte monitor PC nebo LCD TV?

Na mnoha stránkách webu se dočítám o všelijakých speciálních přípravcích,ale nemáte vlastní zkušenosti s něčím obyčejným,co používate doma na běžný úklid?

Nejlepší odpověď
baghira

Švédskou hadrou z vietnamského obchodu.

Další odpovědi
Sůwa

Ironem a utěrkou z mikrovlákna.

Johny_r

Mám na to speciální přípravek, ale ta houbička, co u toho je se velice rychle zasviní. Už jsem ho pár let nepoužil. Pokud si dávám pozor a na monitor neprskám (u televize to asi není relevantní vůbec), tak je vždy nanejvýš zaprášený a na to stačí ho lehce (!!) otřít nějakým hadrem, klidně i na sucho. Prostě oprášit, prach okolo vysát a je klid. Rozhodně bych se vyhnul jakémukoli čistícímu prostředku, který není speciálně určen na LCD (iron apod.). LCD není sklo (tedy, pokud nemáš nějakou televizi, kde je před LCD ještě sklo) a je pokryt speciálními antireflexními vrstvami, které by iron a podobné vymoženosti mohl klidně naleptat a měl bys na monitoru nepěkné mapy.
Pokud už čistit na mokro, tak jedině speciálními přípravky nebo případně lehce mýdlovou vodou a pak důkladně usušit mikrovláknem.
Zásadně je potřeba si dát pozor na odření povrchu displaye prachem při přílišném „tlačení na hadr“. Otírat vždy zlehka. Ten prach tam nebývá přilepený, takže to stačí.

tom004

Používám obyčejné rychločistící ubrousky na sklo už pár let. Bez problémů.

balca

Taková speciální utěrka+přípravek „Screen Cleaner“

anci

normální přípravek do domácnosti na sklo a zrcadla,např. Clin apod., žádný problém, stačí opravdu maličko.