Dane

Čím byste zmírnili bolest při podvrtnutí kotníku?

Představte si, že v pátek kolem 13:00 hod. běžíte na vlak a cestou si podvrtnete kotník. Trochu to zakřupe a když došlápnete na chodidlo, ucítíte prudkou bolest. Jste trochu v šoku a v daném okamžiku nemůžete pokračovat v chůzi. Po chvíli stání se vzpamatujete a spěcháte dál, protože by vám jinak ujel vlak… 🙂 V 15:00 hod. ještě stihnete nakoupit v potravinách a zajít na poštu, ale chůze už je nejistá a bota začíná tlačit. Do 19:00 hod. je kotník pochopitelně úplně nateklý a při šlápnutí cítíte bolest jak při porodu. Co s tím teď večer budete dělat?

Nejlepší odpověď
mosoj

Studený obklad a ráno k felčarovi a na RTG. Ani ten felčar bez RTG neví co se v noze stalo.
Může pomoci i nějaké antirevmatikum, ibuprofen, foxis a pod.

Další odpovědi
Adula.57

Nejdřive to chlaďte, na noc stáhnout a nechat v teple a hned ráno na pohotovost.

hanny 2

Nejlíp poradil mosoj – ledovat,ledovat,le­dovat – např.zeleninou z mrazáku,zatáhnout obinadlem a vzít si Ibuprofen nebo Ibalgin 3× denně – je to proti bolesti a zánětu,zachráníte tím 90% následků zranění.Mám s tím osobní několikanásobnou zkušenost!!!
Doplňuji:
Žádné prášky nikdy neberu,ale v tomto případě je to nutné!!!

gecco

Nechám kotník v klidu (a teple – aby na něj ani netáhlo, příjemný je i dodatečný zdroj tepla – termofor, el. dečka…), v leže či pololeže, nohu zvednutou, téměř nataženou…
To by nemělo bolet tak, aby bolest člověk ´nezvládl´.
😉
Pokud bych byl bolestín, mohl bych si nohu ledovat – ale o to déle se budou poškozené vazy léčit a pokud nohu ´dostatečně´ podchladím, bude po odstranění chlazení bolet o to více.
Taky bych si mohl vzít prášek – ale to, dokud opravdu nemusím, nedělám (zatím jsem nemusel nikdy).
___
A zejtra na rentgen – jestli to není, náhodou, zlomený…
😉

Front

Navštívím lékařskou pohotovost a tam mi určitě pomohou.