Pokročilý

Čím byste zmírnili bolest při podvrtnutí kotníku?

Představte si, že v pátek kolem 13:00 hod. běžíte na vlak a cestou si podvrtnete kotník. Trochu to zakřupe a když došlápnete na chodidlo, ucítíte prudkou bolest. Jste trochu v šoku a v daném okamžiku nemůžete pokračovat v chůzi. Po chvíli stání se vzpamatujete a spěcháte dál, protože by vám jinak ujel vlak… :-) V 15:00 hod. ještě stihnete nakoupit v potravinách a zajít na poštu, ale chůze už je nejistá a bota začíná tlačit. Do 19:00 hod. je kotník pochopitelně úplně nateklý a při šlápnutí cítíte bolest jak při porodu. Co s tím teď večer budete dělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Studený obklad a ráno k felčarovi a na RTG. Ani ten felčar bez RTG neví co se v noze stalo.
Může pomoci i nějaké antirevmatikum, ibuprofen, foxis a pod.

Další odpovědi:

Bronzový

Nejdřive to chlaďte, na noc stáhnout a nechat v teple a hned ráno na pohotovost.

Zlatý

Nejlíp poradil mosoj - ledovat,ledovat,ledovat - např.zeleninou z mrazáku,zatáhnout obinadlem a vzít si Ibuprofen nebo Ibalgin 3x denně - je to proti bolesti a zánětu,zachráníte tím 90% následků zranění.Mám s tím osobní několikanásobnou zkušenost!!!
Doplňuji:
Žádné prášky nikdy neberu,ale v tomto případě je to nutné!!!

Zlatý

Nechám kotník v klidu (a teple - aby na něj ani netáhlo, příjemný je i dodatečný zdroj tepla - termofor, el. dečka...), v leže či pololeže, nohu zvednutou, téměř nataženou...
To by nemělo bolet tak, aby bolest člověk ´nezvládl´.
;-)
Pokud bych byl bolestín, mohl bych si nohu ledovat - ale o to déle se budou poškozené vazy léčit a pokud nohu ´dostatečně´ podchladím, bude po odstranění chlazení bolet o to více.
Taky bych si mohl vzít prášek - ale to, dokud opravdu nemusím, nedělám (zatím jsem nemusel nikdy).
___
A zejtra na rentgen - jestli to není, náhodou, zlomený...
;-)

Bronzový

Nevím jaká je bolest při porodu- jen tak pro formu.Jinak stímto zraněním mám hejno zkušeností a dnes to již za žádnou extra bolest nepovažuji Ale,každý jsme jiný!! Viděl jsem 5letého chlapečka ,který z toho,že nemůže došlápnout na nohu pr.... a skákal v čekárně jako opice a současně tam byl asi 13letů kluk,který při každém kroku spíše pokusu vyváděl jako by jej čtvrtili za živa!!!Jen pro formu!!
A nyní osobní zkušenost a současně i rada bývalého chirurga ,v podmínkách okresní nemocnice velká kapacita! (mimo titulu MuDr jetě asi tři tituly-před i za jménem) -dávat priznicovy obklady.Namočil jsem plínu nebo kapesník do vody,lehce vyždímal,omotal kotník a ovázal pružným obinadlem a sundal až byl zábal suchý a teplý!!
Těchto úrazů jsem měl povícero,a už si nemůžu nárokovat jako úraz na úrazovém pojištění.max jako,pkd se stane v práci,tak pracovní.
Doplňuji:
a ještě jedno jsem zapomněl-klid!

Pokročilý

Navštívím lékařskou pohotovost a tam mi určitě pomohou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.