Michel

Čím bych mohla vyčistit stříbrný řetízek ?

Chtěla bych si vyčistit řetízek, ale nevím čím. Slyšela jsem že ho vyvařit nebo v lihu, že se můžou vyčistit. Poraďte děkuji.

Nejlepší odpověď
Bublinnka

Deje do nádoby alobal, přidejte jedlou sodu a zalijte vařící vodou.
A nebo ho vyčistěte zubní pastou. To taky funguje.

Další odpovědi
Barboska

Ja používám na vyčištění řetízku i pastu!!!Nejdříve nechám chvíli odmočit a potom vydrhnu pastou a nebo i písek na ruce pomáhá!!!

RQLM

ponořit do octa (případně použít nějakou kyselinu-citronovou apod.) a nechat třeba přes noc, ráno pak opláchnout vodou a mělo by to být znát

hanulka11

zabal ho do alobalu a dej do kastrůlku trochu vody a dej povařit, nech pak vychladnout a vylešti měkkým hadříkem, budeš vidět jak prokoukne

hanny 2

V obchodech se stříbrem mají také takové malé utěrky a speciální roztoky na čištění stříbra.

myšpulín

Stříbro nebo zlato čistím zubní pastou, poté omyji a vyleštím hadříkem.

venkovan

Stačí zajet do Chánova či jiné oblasti kde jsou specialisti na kovy a tam poradí na každém rohu

uznevim8

Kamarád, který obchoduje se starožitnostma mi kdysi poradil, a tak dávám dál. Stříbro nejlíp popelem z cigaret, nanést na vatu, vyčistit a je hotovo. Někdo dává zubní pastu + popel, ale nevím jak funguje, takže bez záruky.

Džuls

Ahoj:-) Mne na všetky šperky zaberá zubná pasta, alebo skúste kypriaci prášok do pečiva. Stačí ak retiazku položíte do nejakej nádoby,poprášite to tým kypriacim práškom a následne zalejete vriacou vodou. Nechajte tak pol hodinku pôsobiť a malo by to pomôcť 🙂 Mamka takto čistila strieborný príbor 🙂