Shady

čím budou v budoucnu poháněny auta?

v době kdy se už nevyplatí paliva vytvořené z ropy?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Viděl jsi film o Flinstonech?

Další odpovědi
arygnoc

v budúcnosti autá nebudú.
aspoň dúfam.

;-Q

gecco

Elektřinou

  • přímo, jakmile se podaří zkonstruovat dostatečně kapacitní a levné baterie
  • nepřímo, jakmile se podaří zprovoznit studenou fúzi (nebude problém vyrábět palivo do palivových článků, např. vodík)

😉

anonym

Buď vodíkem nebo elektřinou v nabitých akumulátorech.

zjentek

koňmi

jpau

No, můžu napsat hooodně obsáhlou rozvahu na téma, proč jsou všechny známé alternativní zdroje špatné… Nicméně, dal jsem si málo piv, tak rozeberu jenom konec.

Podle mého názoru až dojde ropa, objeví se (chápej jako masivně rozšíří) nějaký čistě syntetický druh paliva, na který bude možné naroubovat současnou koncepci provozu osobních automobilů. Tzn. budeš používat něco, co bude hořet v něčem, co bude vycházet ze spalovacího motoru a to něco budeš čerpat na normální čerpačce pro PHM, jen to nebude nafta N95 apod. ale nějaký jiný blbinec. Společně s podporou různých hybridních technologií a pokrokem ve spalovacích motorech podle mě nebude vadit ani teoreticky vyšší cena jednotky (např. 1l) PHM, jelikož by mělo být možné dosáhnout vyšší účinnosti tzn. nižší spotřeby (ekonomika) a emisí (ekologie).