Pokročilý

Cigarety :)

Mám dotaz. Když si člověk "dá"-víte,jak to myslím,poprvé cigaretu (pouze jednu) může se pro něj stát návykovou? Předem děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Může. Je to individuální, o lidech a o vůli. Někomu to zachutná a závislost je hned, jinému ne a z někoho se stane jen "společenský kuřák" jako třeba moje babička.
Takže si vezměte příklad ze mě - nejlepší je s hulením vůbec nezačínat ;{)>

Další odpovědi:

Zlatý

Jak se říká,"všechno je jednou poprvé". Jde jenom o to,jestli si to "poprvé",u cigaret, zopakuješ. Pokud ano,stane se z toho časem návyk. Lepší je tedy neopakovat,těžko se potom té závislosti zbavuješ.

a já zas myslím, že ano, pokud ti zachutná

Pokročilý

Určitě ne :) Já jich měla už pár a přijde mi to stále stejně hnusné :D

Zlatý

Proč ne, když ti to zachutná. Nevíš jaké to je, než něco nezkusíš. V klidu budeš chodit kolem vitíny s větrníky do té doby, než si jeden prvně dáš. Příště už tak klidně neprojdeš - pokud si předtím smlsneš.
To máš ale úplně se vším, jen ta cigareta je jedna z věcí, které je lépe se vyhnout.

Je to nepravděpodobné, ale záleží na "dohlížiteli".
Když syn asi ve dvanácti letech přišel domů a byly z něj cítit cigarety, sebrala jsem i synovce a šli jsme do kotelny, kde táta nechával cigarety. Hezky povinně si kluci museli tu svoji cigaretku "vybafat" (syn musel dvě). Dobře jim z toho nebylo. Synovci nekouří dodnes a syn s tím znovu začal až na internátě. Jelikož jsem ho ale nešetřila a pokaždé za to dostal, tak to doma raději úzkostlivě tajil. Když čekali se ženou miminko, tak nekouřil vůbec. Teď si občas zapálí, ale žádný skalní kuřák se z něj nestal.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.