ČID i pokud osoba OSVČ není v prac. neschopnosti??

Jsem osoba OSVČ a neplatím nemoc. poj. mám potíže s krční páteří – operace na blízku, mohu mít nárok na ČID ( pokud dle zákona budu odpovídat podmínkám přiznání) i pokud si nehradím nem. pojištění a tím pádem nejsem dlouho dobu v pracovní neschopnosti???

Odpovědi
LuciJe

Odpověď vyplývá již z odpovědi na Vámi položenou předchozí otázku. Pokud podnikáte 9 let a neplatíte si pojištění, pak namáte potřebnou dobu pojištění pro získání ČID. Nárok tedy nemáte.

Attack-design

ano budete chybějící nemocenské stejně budete muset doplatit