LysoňXXX

Čich a chuť „ztráta“

Dobrý den, v sobotu jsem se nachladil a včera jsem ztratil čich. Přes noc jsem dýchal jen otevřenou pusou a dnes jsem ztratil i chuť. Můžu pozřít cokoliv, ale nic necítím. Jak dlouho to bude trvat? Než se to vrátí do normalu.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to budeš léčit, tak asi týden. Pokud léčit nebudeš, tak cca 7 dní

Další odpovědi
marci1

Ztráta čichu a chuti je při nachlazení a rýmě běžná. Trvá to tak průměrně týden. Pamatuji si, jak mi při rýmě také nic nechutnalo a třeba chleba mi připadal hořký.

anonym

Odhaduju, že sis pořídil angínu…
😉
Za znecitlivění čichu i chuti může vyšší produkce hlenů, které chrání sliznice (rýma, bílý povlak jazyka) – nejlíp, když si zajdeš k doktorovi pro antibiotika a do cca týdne budeš OK.

Joseph

Předpokládám, že máš tedy rýmu. Tohle je u každého jiné. Ale pokud to chceš mít co nejdříve zpět musíš hodně smrkat a hlavně hooodně pít (myslím tím čaj) 😁. A hlavně se potit a odpočívat, tedy pokud máš i teplotu,

pusinka50

Že by smrtelná nemoc mužů na sedm? Rýmička…?? 🙂 Kolik ti je let, pět? ještě jsi neměl rýmu???

marci1

Pokud Tě nebolí v krku, tak se nejedná o angínu, je to rýma a nepotřebuješ užívat antibiotika. Stačí být v klidu, vleže, pít čaj s citrónem, pít co nejvíce a smrkat a smrkat. Dobré je použít nosní kapky.