kvikal

Cibule a jak to s ní je?

nedávno jsem někde viděla žebříček s nejzdravějším jídlem a to že je brokolice nejzdravější to mě nepřekvapuje ale že byla cibule 6tá trochu ano. Takže se ptám „co je v ní to zdravé“ ???

Nejlepší odpověď
Michal

Cibule obsahuje vitaminy minerální látky,desinfikuje a je to i přirozené antibiotikum.K or­ganismu se chová šetrněji, než třeba česnek.Tím nechci snižovat význam česneku!

Zdroj: život v kuchyni-30let

Další odpovědi
panenka

V cibuli najdeme silice, vitamíny (především C), minerální látky (vápník, sodík, draslík, železo). Známou složkou je sloučenina zvaná aliin a zanedbatelné nejsou ani látky snižující hladinu cukru v krvi. Obsahuje značné množství flavonoidů.

U cibule si ceníme její schopnosti dezinfekční, dokáže také snižovat krevní tlak, snižuje hladinu krevního cukru i cholesterolu, zvyšuje vylučování žluči a trávicích enzymů. Výčet obtíží, u kterých lze cibuli použít jako podpůrný prostředek je velmi široký. Jde o vysoký krevní tlak, arteriosklerózu, zvýšenou hladinu cukru v krvi – tzv. cukrovku; nejrůznější obtíže střevní, neboť optimalizuje přirozené mikroorganismy střeva. Dezinfekčních vlastností využíváme, jestliže chceme náš organismus posílit v období nachlazení a protože prchavé účinné látky se vylučují také plícemi, působí příznivě při bakteriálních nebo plísňových onemocněních dýchacích cest. Je velmi účinným rostlinným antibiotikem; působí proti střevním parazitům; snižuje krevní srážlivost. Bezprostředně po kontaktu s nemocným, který má zánět horních dýchacích cest a bolest či „škrábání“ v krku se doporučuje sníst trochu čerstvé cibule.

Zevně: Cibulovou šťávu můžeme použít na špatně se hojící rány a vředy. Po poštípaní hmyzem snížíme bolestivost, pokud pokousané místo třeme kouskem čerstvě ukrojené cibule.
více o cibuli zde v odkaze

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/cibule-kuchynska/

pouchnatko

no to je jasne prece kdyz krajite cibuli tak nekteri breci a ta cibule vam cisti oci jse pani doktorka takze to vim.jo a kdyz ji snite neuvarenou tak je vni dobre to co pali protoze pak to co pali je jako kdyz proste tam jsou hasici a hasi ohen takze vlastne vam ty bakterie stela vyvede ven a nejste nemocna.dekuji ze jste se me zeptali .............­.............­........

Zdroj: www,seznam.cz