Ignác

Čí zákony platí na Antarktidě ?

Víme že zločit se řeší podlé zákonů země na jejímž uzemí se stal. Kdyby se na stanici v antarktidě pobili 2 vedci a jeden by to nepřežil, jak by se to řešilo ?

Nejlepší odpověď
led

Aj v Antarktíde platí medzinárodné právo, pokiaľ ide o výpravu vyslanú konkrétnym štátom, platí tam právo tohto štátu.
Príklad teraz je v Antarktíde anglická „kráľovská“ výprava, pre jej účastníkov platia zákony Veľkej Británie, ale vo vzťahu k iným výpravám platí Medzinárodné právo.

PS. v prípade medzinárodnej „vraždy“ v zmysle Medzinárodného práva, by súd prebiehal v štáte s nižším trestom.

Další odpovědi
Nykki

Zřejmě by vraha soudili v jeho státě nebo ve státu toho, koho zabil…

marci1

Pokud by to byl Čech, tak českými zákony. http://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-o-antarktide-a-o-zmene-nekterych-zakonu/f2446345/