Avatar uživatele
annas

Čí názory víc (a proč asi) ovlivňují ženy při hodnocení vlastní atraktivity?

Podobnou otázku jsem četla v knize Psychologie v otázkách od Petra Bakaláře.
Otázky jsou podle knihy.
U bodu c) jsem doplnila aj., tudíž je možné uvést i jiný důvod.
Děkuji.

Podle zkušenosti psychologů platí b), tudíž ženy jsou více ovlivňované názory jiných žen.


I když z pohledu toho, že "ženy jsou z Venuše a muži z Marsu, by se měly zajímat, jak zaujmout muže.

Možná je to tím, že ženy často hrají falešnou hru, chtějí" likvidovat" své konkurentky, neunesou, že jiná žena je přitažlivější, tudíž chtějí upoutat nějak jinak, třeba postavou, svým sebevědomím, využijí přirozenou krásu, jiné se upraví líčením atd.

Když ona má hezké šaty, proč bych si nekoupila ještě hezčí…Závist je na světě, závist jako touha po něčem, co má žena jiná.

Bohužel, často muži upřednostňují fyzickou přitažlivost víc než psychické vlastnosti, alespoň v určitém věku.

Osobně si myslím, že atraktivnost časem zevšední, někdy ji muž u ženy bere jako doplněk… Ale snad vnitřní krása zaujme víc.


Rozhodnutí je na každé ženě, zda bude hrát s těmi kartami, které má rozdané, tedy bude svá bez ohledu na potenciální sokyně.

Inteligentní žena se nespoléhá na svou atraktivnost, ale je, jaká je.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě

Upravil/a: annas

Zajímavá 18Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, anonym, johana 56, ivzez, Drap, brillant, fcoop, redy, briketka10, gagaga, marci1, Frogman, Agneta, anonym, wendyX, Kepler, jamar28 před 2960 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

c) není rozdíl aj.

Kdyby byla ještě možnost d) vlastní názor, pak bych volil tuto. Myslím, že nejdůležitější je, když žena se má ráda a je se svým vzhledem spokojena. Snažit se vyhovět okolí nemá smysl. Co osobnost, to jiný vkus.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jamar28

b) žen

Já se setkávám spíš s tím, že víc dají na ženy. To se týká třeba chorobného hubnutí, ačkoliv mááálokterý muž chce vychrtlou modelku, pro mnohé ženy je to z nějakého důvodu ideál. Nikdy v dějinách nebyly mainstreamovou módou tak hubené dívky, jako v těchto dnech. Třeba taková Twiggy, či jak si říká, bývala za časů své největší slávy podle mě regulérní zrůda. Neznám nikoho, komu by se líbila (krom žen).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

c) není rozdíl aj.

Já to vidím jako Kepler, pro mne je rozhodující vlastní názor.
Pokud bych musela volit z prvních dvou možností, pak za sebe říkám mužů.
Přítomné dámy se doufám neurazí, ale názory mužů mi přijdou upřímnější…

Mluvím/píšu jen sama za sebe…

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

b) žen

Bakalář je dosť dobrý

konkrétne:

1. svojej matky
2.ostatných žien v rodine
3. nepriateliek
4.priateliek
5.iných žien

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rukas

b) žen

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

b) žen

Jedno logický zdůvodnění bych na rozdíl od Drapa měl. Ženská v přítomnosti muže nemusí být nikterak ve střehu, aby jí neublížil a tudíž je pohodlně uvolněná a neřeší tolik jeho názory- o nic jí nejde a myslí si své. Chlapi (chudáci) v takové dámě vidí usměvavou sympaťačku.
Ale ženská před ženskou musí být ve střehu imervére a jako chameleon se stále přizpůsobovat prostředí, všude, kde se ženské vyskytují, protože- co kdyby rozdílná atraktivita „té druhé“ tu první připravila o jistoty, včetně chlapa? Ženské (protože všechny) v této dámě vidí vychytralou bestii.
A kdyby stejně reagovaly opravdu všechny, která by potom nebyla ve střehu při hodnocení atraktivity?

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MobilManiak

a) mužů

Ženy pomlouvají, ale někteří chlapi řeknou ženě, (třeba) že je plochá jako deska. Ženy pomlouvají, (ale ne před tou ženou), chlapi to klidně řeknou ženě do očí.

Upravil/a: MobilManiak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

b) žen

Myslím že jsou to ženy. Nemám pro to žádné logické zdůvodnění. Také to nebude jistě u všech stejné, nelze to tedy generalizovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

b) žen

Správně by to asi mělo být, že by ženy měly ovlivnit názory od mužů (evoluční psychologie), ale je tomu tak, že jsou to názory od žen. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

b) žen

Statistické faktum – tedy skutečnost (řekla bych), ale jinak já osobně myslím že „C“ :DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KlarissBoo

b) žen

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad Kepler,

anketní otázky jsou z knihy, ale k poslední variantě jsem přesto doplnila aj., takže jsou i další možnosti.

před 2961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

neni tohle asi uplne " spravna " odpoved :) , ale kdysi jsem cetla, ze zeny touzi vice po obdivu zen, nez muzu :)

  • iv-

před 2961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Ženu kritika od ženy více bolí.

před 2961 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek