dudu

Čí jednání je vlastně odsouzeníhodné?

Pokud si přečteme, že producenti černého alkoholu změnili taktiku a namísto metanolu nyní používají chemicky ošetřený a zdraví přímo neohrožující denaturák, právem je za jejich aktivity odsoudíme.

Názor si možná poněkud změníme po rekapitulaci následujících faktů:
a/ za vyrobený litr čistého alkoholu nyní stát inkasuje 285 korun, takže u půl litru legálního tuzemáku činí daň Kč 53,50 a DPH 12 korun
b/ lze chválit podnikavé jedince, kteří nevyužijí příležitosti aby, při výrobních nákladech cca 13 Kč, na trh dodávali lahev rumu zhruba za osmdesát korun a současně dosahovali zisk cca 67 Kč!?
3/ nebo naopak pohrdat státními institucemi, které se na jedné straně nestydí za nehorázné daně, ale na druhé straně jsou naprosto impotentní při prosazování vykonatelnosti práva a trestání skutečných viníků.
Zdroj: dnešní LN
Doplňuji:
ad zzzz: vaše argumenty jsou v určité míře jistě pravdivé, ale současně také platí, že pokud se něco přežene přestává to fungovat. V tomto případě zvyšování daní alkoholiky neodradí, ale kořalečníky tento lukrativní kšeft přitáhne. Tvrdím, že stát je pokrytec a kvůli dani snižovat spotřebu alkoholu nemá zájem. Jinak by patřičně zefektivnil kontrolní mechanismy a prodej alkoholu, namísto nabídky na každém rohu třeba soustředit do vybraných prodejen, atd.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Alkohol má vysokou daň, ale není to chleba, nikdo bez něj neumře. Pokud někdo chce pít, ať platí i daň. Ta spotřební daň není jenom z alkoholu, je z více věcí a platíme ji někde všichni, tak nechápu proč alkohol by měl mít výhodu.

Je pravda, že již roky se ten falešný alkohol prodává, stejte tak i cigarety, prodává to kdejaká trafika, večerka, všichni to ví, a orgány moci výkonné s tím nic nedělají. Až u kauzy metanol se o to někdo začal zajímat. Je to ale zpět, už zase jde v kdejaké trafice koupit JingLilg i alkohol:-(((

Dokud bude poptávka, bude i nabídka. Okrást stát na daních je stejná zlodějina, jako jakákoliv jiná.
Doplňuji:
S koncesí na prodej lihovin souhlasím a také souhlasím se zvýšením trestu za porušení. Také si myslím, že to stát nechce řešit a jen se vymlouvá.

Stačí prodej nelegálních lihovin postavit na úroveň šíření toxikomanie i s trestem a hned by si to většina trafikantů rozmyslela. Jenže stát nechce.

Víte, pokud si někdo koupí falešný rum litr za stovku a oslepne nebo zemře, tak ho vlastně ani nelituji, ale vemte si, že spousta lidí ten jedovatý alkohol dostala třeba jen štamprli od kámoše a dnes jsou slepí:-(((( Nechápu, že z těch překupníku nikdo nevymlátil, kde je zbytek toho jedu. Teď se zase našel ten Absint:-(((