annas

Čí ilustrace inspirovaly českého básníka Jaroslava Seiferta k napsání básnické sbírky Chlapec a hvězdy?

Sbírka je v podstatě slovním doprovodem ke známým malířovým obrázkům.

Jak se malíř jmenoval? Znáte jeho některá díla? Proč je zapsaný i do filmového nebe?

Nejlepší odpověď
vagra

K zapsání do filmového nebe,mu dopomohl Haškův Švejk.
Josef Lada byl,mezi jiným,také hlavním výtvarníkem úspěšného českého filmu režiséra Josefa Macha Hrátky s čertem z roku 1956, natočeného podle stejnojmenné pohádkové divadelní hry Jana Drdy.
Byl rovněž autorem výprav, scén a kostýmů k divadelním hrám i operám uváděným Národním divadlem.
K tomu můžeme přičíst i mnoho pohádek a knih pro děti, které sám napsal (k nejznámějším patří Kocour Mikeš a O chytré kmotře lišce),

Zdroj: upraveno,zkráceno z-http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jo­sef_Lada

Další odpovědi
hanulka11

Josef Lada je rozený kreslířský typ. Kreslil už v dětství na vše, co mohl a všechno co viděl nebo o čem slyšel. Výtvarně byl ovlivněn jednohlavými hracími kartami, venkovskými kalendáři a Alšovým Špalíčkem národních a lidových písní. Během učení se knihařství poznal další Alšova ilustrační díla a díla A.Kašpara, Z.Braunerové a plakáty M.Švabinského, V.H.Brunera, Fr.Kysely a J.Bendy.

Nejstarší publikované obrázky z let 1904–5 jsou zřetelně inspirovány Alšem (Kaple sv.Martina na Vyšehradě, Máj II, …) a Kašparem. Od roku 1905 nastupuje vedle toho silný vliv secesní dekorativní stylizace. Po roce 1910 nastupuje v kresbách pro Humoristické listy typická Ladova kontura, zatím je to jen čára, která odděluje pomyslné objemy a prostou lineární perspektivou hloubí prostor, Lada jí ještě nevdechl pružnost a vtip. O zralém kresebném stylu lze hovořit až kolem roku 1920; do té doby ještě doznívají pozůstatky secese.

Jeho díla, byla z vesnického prostředí, psal a kreslil hlavně pro děti, jeho říkadla, a pohlednice mluví za vše

podle wikipedie