tendek

Chystá se nějaká změna trestního zákoníku,který může snížit trest u lehkých trestných činů?

Nejlepší odpověď
Drap

Nechystá. Osobně bych doporučoval raději tresty zvýšit.

Další odpovědi
klumprt

V médiích jsem žádný takový návrh nezaznamenal. Nezaznamenal jsem ani žádnou společenskou objednávku k takové změně, spíše naopak.

Návrhy se dají vyhledávat zde: http://www.psp­.cz/sqw/sntis­k.sqw?F=N

Pepa25

Co vím, tak nechystá. Dlouhodobě je pouze tendence u některých lehkých trestných činů zavádět alternativní tresty, zaznamenal jsem diskuse kolem kriminalizace neplacení alimentů nebo výše trestů u pachatelů dopravních nehod, ale o žádné plošné změně nevím.