iceT

Chybička se vloudila?

Po delší době mám zase jednu otázečku-jedná se mi o dvd mechaniku v ntb.Při vloženém prázdném dvd nachystaném na vypalovaní hlásí,že v jednotce není žádný disk.Při vložení čistícího dvd to chrčí a skřípe nebo co je to za zvuk,při volbě prozkoumat jednotku,se mechanika jen otevře,totéž dělá s již vypálenými disky.Co s tím mám dělat?Popřípadě co to bude stát,pokud se to bude muset opravovat?Díky.
Doplňuji:
Jedná se Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530,mám ho asi dva roky,ale nový nebyl,to je pravda.Taky je pravda,že vypalovačka dostává zabrat.No nedá se nic dělat,bude se muset pořídit náhrada,díky za odpověd.

Nejlepší odpověď
cochee

Čistící DVD je celkem málo účinné, pokud nečistí vlhkým procesem. Použij vatovou tyčinku do uší a sežeň si izopropanol. Pokud to nepomůže, už bude mít laser nejlepší za sebou, věkem slábne. V servise by to měli umět poštelovat, bývá u té laserové jednotky „štelovátko“ (nějaký potenciometr). Ale pokud se to povede, tak ten laser odejde za chvíli stejně a možná ještě větší rychlostí, protože už je ždímán do krve 🙂 . Tohle vyřeší prostě výměna vypalovačky, kupodivu to bývá i na noteboocích standardně záměnný díl, možná to bude chtít jen vyměnit čelíčko ze staré, aby to lícovalo. Akorát je třeba dát pozor, jestli jde o starou IDE mechaniku nebo už novou SATA (záleží na stáří ntb), po vymontování původní vypalovačky a prohlídce jejích konektorů pomůže strejda Gůgl.
Doplňuji:
Rádo se stalo.

Další odpovědi
radce

NB mám také, DVD mi přestalo fungovat velmi brzy, protože comp používám jako pracovní v zaměstnání, kde o prach není nouze. Vyřešil jsem to investicí pár stovek do externí vypalovačky s USB připojením, tu mám stále doma a možná mne i přežije…
P.S.: Mám také FSC Amilo, ovšem „o něco“ starší typ… 🙂

briliant

http://nahradni-dily.abax.cz/combo-opticka-mechanika-dvd-rw-pro-notebook-fujitsu-amilo-pi-2530/