Heřman

Chybí vám něco doma? A pořát to strádáte? Co to je.

Já třeba pořád strádám lepidlo. A co Vy.

Nejlepší odpověď
annas

Já nestrádám, jen občas něco postrádám. Momentálně to je propiska.

Michelangelo Buonarroti strádal:
„Ať osud do mne sebevíce bije, ať sebevíc mě raní, čím více strádám, tím více plápolám“.

Další odpovědi
kropitko

Tak já postrádám manžela, jelikož je v práci a dost tím strádám,,,:-)

Drap

Stále něco postrádám. Někdy i věci které vím že je mám, ale najít – to je nemožné.

anonym

Postrádám kuchyň. Ale dá se s tím žít.
A jinak bych, barbakane, spíš v tomto případě řešila význam slov. A ten tu nastínila velmi slušně hanulka11.
Heřmane, tím, že mi něco doma chybí, tak to ještě nemusí být důvod ke strádání.
Může to být taky bordelizmus, proč nemůžete lepidlo najít. Nebo to může být důvod k návštěvě obchodu a odstranění příčiny, pro kterou teď strádáte. Kdybyste bydlel nedaleko, tak Vám snad pošlu vlastní lepidlo. Kvůli jeho nedostatku by člověk opravdu strádat neměl. Asi bych obešla sousedy.

hanulka11

když mi něco chybí tak to postrádám , nebo mi to chybí …ale slovo strádat to je hrozný výraz …promiň
strádají chudí , nemocní…

jinak nic doma nepostrádám

anonym

Tak si ho kup! Jinak já postrádám knihu spisovné češtiny! 😁

Doplňuji:
Ocko,ta druhá část mé odpovědi byla a je sebekritická. Sám se divím,že jsem si onu knihu ještě nepořídil.

fablen

doma postrádám více prostoru

HelpMine

Lepší kompl _D

pizlicka

ja porad tvrdim,ze mam doma kuchynske sotky.porad hledam,noze a male lzicky:-)