BEAES

Chybí chlapcům vojna??

Co si o tom myslíte?? A dala vám něco, nebo spíše vzala??

Nejlepší odpověď
kropitko

Nevím jak chlapcům,ale chlapům rozhodně,rozhodně platí že vojná dělá z chlapců chlapy. Nemyslím,že by to bylo znát,když na té vojně byli,ale potom po návratu domů. Manžel na vojně nebyl,někdy bych ho tam s chutí nahnala,vyhnul se vojně jen tak tak,myslím že je škoda,že byla zrušena.....

to hambac,konečně jste se taky projevil,já myslela,že chodíte od března na odpovědi jen proto,aby jste dával quentosovi body…?!:-D

Další odpovědi
dudu

Vojna a buzerace určitě nechybí nikomu, ale kažkému prospěje život v kolektivu a návyk na určitý režim. Mne vojna minula, ale čtyři roky jsem prožil na internátě, domů jsme jezdili jednou za 14 dnů. V šest hodin byl budíček, rozcvička, v 21 hodin večerka. Sami jsme uklízeli, stlali a byli bodováni. Tekla nám jen studená voda, teplá sprcha jednou týdně. No prostě vojna beze zbraně. Ovšem dodnes mám rád pořádek, jsem otužilý a protože jsem v tomto duchu vychoval i naše dcery, pěkně štvu zeťáčky, když jsem jim dáván za vzor. Bylo to tvrdé až někdy kruté, zpočátku jsem si i poplakal, ale po létech na tu dobu vzpomínám s něžností a nostalgií. Potvrzuji platnost rčení „co tě nezabije, to tě posílí“.

annas

Z vyprávění vím, že vojáčci, především nováčci, dostali z hlediska výcviku, „buzerování“ pořádně zabrat. Jak píše Dudu, dodržování pořádku, úklid a soužití s kolektivem bylo zase určitým přínosem. Každá věc má rub a líc.

Překvapilo mě, že tajemný příznívec Hambac se dokonce projevil. Necítíte se trapně?

NickD

Když opomenu některé praktiky a schválnosti,tak by rozhodně prospěla VŠEM a to i ženám!!!
Zároveň si také myslím,že nám něco i vzala.Třeba čas.
Je to jako na táboře.Pravidelný dení režim,povinnosti a zodpovědnost.Tohle spoustě mladým lidem chybý.

quentos

některým možná – jsou takoví, kteří by byli potřebovali „srovnat“ a „vycvičit“. Jinak si spíš myslím, že ne, neboť poslední dobou, jak jsem tak slýchal, tam vládla buzerace a šikana (dali vám krysu do polévky, stěžovali jste si, odskákali jste to vy…). Já osobně jsem měl modrou, takže i tak bych se jí vyhnul, a vynahrazuju si ji aktivním zájmem o vojenskou a válečnou historii, zbraně a zbrojařský průmysl.

Lucimia

Ano, myslím si, že dnešním chlapcům vojna chybí…

Michal

ano,ale stačilo by půl roku.Hlavně pro mazlíčky.

hambac

Řekl bych, že některým ženám chybí vojna.