Je možné považovat za chybu v kupní smlouvě chybu v adrese? Je smlouva neplatná?

Je možné považovat za chybu v adrese? Za neplatnou kupní smlouvu ?
Místo adresy:
Jméno a příjmení
č.p 547
41457 obec

Jenže já jsem adresu napsal špatně -
Jméno a příjmení
obec 547
41457

Je tato chyba tak velká, že by byla kupní smlouva neplatná ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Podle mne ne.

Další odpovědi:

Stříbrný

Tohle bych za chybu nepovažoval. Jde spíš o osobitý způsob psaní adresy. Důležité je, aby ve smlouvě byla smluvní strana dostatečně identifikována, aby osoba nebyla zaměnitelná. Takhle zapsaná adresa, pravděpodobně v malé obci, by stačit měla, protože oba způsoby zápisu nejspíš ukazují na stejnou budovu. A to je důležité.

Stříbrný

Já v té adrese chybu nevidím, obec je jasně daná PSČ.
V obci, kde nejsou pojmenované ulice se před č.p. píše název obce. Není vyjímkou, že pod jedno PSČ spadá několik okolních obcí, z mého pohledu Tvůj zápis adresy správnější, přesnější. Pošta je určená PSČ a obec před č.p.

Např. pod naší poštu spadá asi 6 obcí, dle prvního zápisu by nebylo jasné, která obec je na mysli, dle druhého zápisu je to jasně dané.

Špatně uvedená adresa ještě nemusí být důvodem pro neplatnost smlouvy, ale hodně záleží o co se jedná a co je uvedeno ve smlouvě dále. Zkus mrknout na internetu na nějakou bezplatnou právní poradnu.

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

Ta adresa tam byla pro účely doručování a kvůli jinému způsobu zápisu nebylo doručeno? To by byl asi jediný důvod, proč to řešit, jinak to není důvod neplatnosti.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.