Avatar uživatele
nexxi

Je možné považovat za chybu v kupní smlouvě chybu v adrese? Je smlouva neplatná?

Je možné považovat za chybu v adrese? Za neplatnou kupní smlouvu ?
Místo adresy:
Jméno a příjmení
č.p 547
41457 obec

Jenže já jsem adresu napsal špatně -
Jméno a příjmení
obec 547
41457

Je tato chyba tak velká, že by byla kupní smlouva neplatná ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3245 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Tohle bych za chybu nepovažoval. Jde spíš o osobitý způsob psaní adresy. Důležité je, aby ve smlouvě byla smluvní strana dostatečně identifikována, aby osoba nebyla zaměnitelná. Takhle zapsaná adresa, pravděpodobně v malé obci, by stačit měla, protože oba způsoby zápisu nejspíš ukazují na stejnou budovu. A to je důležité.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hykam

Já v té adrese chybu nevidím, obec je jasně daná PSČ.
V obci, kde nejsou pojmenované ulice se před č.p. píše název obce. Není vyjímkou, že pod jedno PSČ spadá několik okolních obcí, z mého pohledu Tvůj zápis adresy správnější, přesnější. Pošta je určená PSČ a obec před č.p.

Např. pod naší poštu spadá asi 6 obcí, dle prvního zápisu by nebylo jasné, která obec je na mysli, dle druhého zápisu je to jasně dané.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Panthe

Špatně uvedená adresa ještě nemusí být důvodem pro neplatnost smlouvy, ale hodně záleží o co se jedná a co je uvedeno ve smlouvě dále. Zkus mrknout na internetu na nějakou bezplatnou právní poradnu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Ta adresa tam byla pro účely doručování a kvůli jinému způsobu zápisu nebylo doručeno? To by byl asi jediný důvod, proč to řešit, jinak to není důvod neplatnosti.

před 3233 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek