pifl

Chvílemi mám značně hlučný ventilátor počítače,čím to může být ?

Nejlepší odpověď
brillant

Špatná ložiska (pouzdra) ventilátoru, nečistota kolem vrtulky, špatné vyvážení vrtulky.
Většinou nutná výměna ventilátorku.

Další odpovědi
Hlada

Chtělo by upřesnit, o jaký hluk jde a o který ventilátor jde.
Jestli to je zvýšení otáček, tak je to reakce nějakého programu (např. SpeedFan) nebo BIOSu na zvýšení teploty. Od toho by pomohlo vyčistění počítače, případně zvýšení regulované teploty.
Jestli to je chrastění, které se změní po zastavení rukou a novém rozběhu, tak jsou to suchá ložiska. Stačí sloupnout samolepku ze statorové části, vydloubnout plastovou segerovku, vytáhnout vrtuli, vyčistit, namazat a zpravidla slouží dál.

huxa

tím, že se zapnul do plného chodu, protože se daná součástka začala přehřívat, jestli to před tím nedělal, doporučuji vyčistit počítač vysavačem či stlačeným vzduchem