salsa verde

chůva která hlídá děti- má jen hlídat nebo i vychovávat?

Doplňuji:
Když za slovo chůva dosadím paní na hlídání tak to bude jak? Ptám se proto že teď hlídám jedno dítě a s některými jeho návyky se nemůžu smířit. A říkám si-klid, nejsi tady na to abys vychovávala ale hlídala.

Nejlepší odpověď
chudst

To zalezi na domluve s rodici. Ale temer kazdy kontakt s lidskou osobou pro dite je vychovny. Pozor – neplest si vzdelavat a vychovavat. Vzdelavaji se deti ve skole (pri cteni, apod.). Vychovavaji se deti, aby z nich nevyrostli rozpustili frackove. Pokud se dloube dite napriklat v nose, predpokladam, ze kazdy normalni clovek, ktery ho ma na starost, ho napomene – a tim ho i vychovava. Takze pokud to chuve to nahodou nejaky potrhly rodic nezakaze, mela by chuva deti i vychovavat. Uz je to uvedeno i v samotnem slove: chuva – vychovavat :)
Doplňuji:
To je jednoduche, zeptejte se rodicu. Pokud se na to nebudou tvarit, omluvte se jim a jednoduse se bud musite obrnit nervy anebo opustit praci. Pokud rodice reknou, ze s vami naprosto souhlasi, pak je opatrne muzete vychovat. Horsi je, pokud jejich navyky maji i rodice. Napriklad u nas je typicke, ze temer nikdy nejime spolu, kazdy ji nekde jinde, kde je mu to prijemne. Tata u televize, ja u pocitace, mamka nad knizkou, atd. Me to prijde naprosto prirozene, ale chapu, ze treba minimalne o nedelnim obede by mela rodina sedet spolu. No, je to zlozvyk, ale nechci ho menit, jsem spokojen s tim, jak to ted je. Kazda rodina ma nejake zvyklosti a pokud se je budete snazit zmenit, akorat se dockate toho, ze vas ve zlem vyhodi. Pokud jsou to ovsem navyky deti (napriklad ze po sobe neuklizi hracky, apod.), urcite bych si o tom s jejich rodici promluvil.

Další odpovědi
Andělé

S tím zkušenosti nemám,ale když bych komukoliv hlídala děti,přirozeně bych je i vychovávala. Nejde je jen hlídat,např.když zlobí a věřte,že budou,tak je budete vychovávat tím,že jim vysvětlíte,že se to a ono nesmí apod. Je to ale na dohodě a záleží také na Vaší loajalitě morálce…:-)
Doplňuji:
Cokoliv Vám nesedí,domluvte s rodiči.Oni jsou ti dominantní,ale Vy se o ně také staráte,tudíž máte právo na své vyjádření a případně na kompromis. Vše je o komunikaci,ne­bojte se vyjádřit svůj názor,nebo otázku. Za to Vás nevyhodí:-)
Pokud Vám nevyjdou vstříc,budete je muset respektovat…

dědapetr

Běžné pracovní povinnosti:

Starost o novorozeně či batole
Starost o děti předškolního věku
Starost o děti školního věku
Starost o handikepované děti
Starost o starší či nemocné členy domácnosti
Odvedení dětí do školy či na kroužky
Běžný úklid domácnosti
Běžné vaření pro děti a rodinu

http://www.nan­nysolutions.e­vron.cz/cz/pa­ge/4664/povin­nosti-chuvy.html

arygnoc

chůva – od slova výchova.
tudíž – je to jasné, ne?

hlídat děti má hlídač/ka.

;)
Doplňuji:
když hlídate, hlídejte (jakto, že jste na internetu?).
nevychovávejte.

GM

Pro dědapetr: na co chůvu z Filipín a platit nekřesťanské peníze agentuře? U nás je dost nezaměsnaných žen nebo zdetných důchodkyň, které by rády takovou práci získaly.