Chutnalo by dnes člověku ovoce ze stromu rajského?

Chutnalo by dnešnímu člověku ovoce ze stromu rajského, které chutná hořce, celý strom je hořký, najedl by se, aniž by se snažil vylepšit peprnou chuť?

Nejlepší odpověď
annas

Otázku jste vložil do kategorie Rodina, nikoliv do jídla, takže lze brát metaforicky…

Adam a Eva měli zakázané jíst jablka ze stromu poznání dobrého a zlého. …Jenže stalo se. Neposlušnost směrem ke zlu … skutek otevřel Adamovi a Evě oči . objevil se hřích, poznali zlo…

Chutná člověku zakázané ovoce, byť ze stromu rajského ? Mnohým ano. Dělají to, co je v rozporu se svědomím. Neuvědomují si, že je to často nemorální…, Ale jim určitě nechutná hořce … Svůj jed hořkosti, zatrpklosti, nenávisti nabízejí ostatním … Mnozí přijímají a předávají dál …

Takže od takových „plodů“ raději dál …

Další odpovědi
led

Z histórie´a ľudského pohľadu:
zakázané najviac priťahuje, alebo zakázané chutí najviac
platí to nielen pre ovocie, ale prakticky v každej ľudskej sfére.

Z pohľadu kulinárskeho, ´někdo rád vdolky, někdo holky…´, niekomu biblické rajské jablčka môžu chutiť neupravené, niekto si radšej dá ich variantu v tekutom stave, prípadne v inej úprave:
http://www.dobre-recepty.sk/vyh­ladavanie/?s=ja­blkov%C3%A9%20re­cepty

Braník

pokud máš na mysli jablko granátové,tak proč ne,dělá se z něho i nealko nápoj pod názvem Šerbet
Z granátového jablka se využívá především šťáva, ze které se dělá řada koktejlů a džusů, nejznámějším nápojem je orientální nealkoholický nápoj šerbet. Oblíbený je také sirup grenadina, který se často používá v koktejlech. Dále se využívá ve studené kuchyni, kde se přidává do mnoha salátů. V teplé kuchyni se přidává především k drůbeži, grilovanému masu a rybám.

pl4toon

Když mám hlad, tak sežeru všecko :)