david22

Chutná vám dušená mrkev?

Nejlepší odpověď
anonym

Dušená na másle, přislazená a dochucená špetkou soli a citronem je výborná. Chutná mi, ale ne každý ji umí připravit skutečně dobře.

Další odpovědi
anonym

Přesně jak píše manon, ve škole to bylo za trest. Říkali jsme tomu prase v mrkvi, vždycky se na talíři klepaly kousky tlustého masa na kašovité mazlavé mrkvové hmotě- brrr. Dneska mám dušenou mrkev ráda (i bez masa) musím si ji ale připravit sama (asi tak jako i segedín, rizoto, koprovku, dušenou kapustu aj. „hity školní kuchyně“)

honza19hk

jo ale radši mám syrovou,nejlépe čerstvě vytaženou z pole a takovou menší-jsou šťavnatější.

manon

Celé dětství jsem jí díky tomu, co vařili ve školní jídelně, upřímně nesnášela. Pak jsem ji po letech jako dospěla zkusila uvařit a změnila jsem názor. Chutná a vařím ji čas od času – s masem a bramborami výborná kombinace :)

sevos

S pečeným vepřovým a bramborama,to můžu.

Alesh

fuj, hnus fialovej! 🙂

balca

ano

Shizuka

Souhlesím se Sevosem :D Mňam :P
Doplňuji:
*Souhlasím :)

vlk samotař

Proč by neměla.

anonym

Ne, mamka mi ji vždy vařila při průjmu, dokáže se fakt znechutit :)

pusinka50

Chutná. Ale jen ta moje domácí

karel4

ano

elektrikář

Ona se ta mrkvička musí umnět připravit. Důkladně udušená na másle s čerstvými brambůrky posypanými zelenou petrželkou. A nezahušťovat moc moukou. Zám to ze školní jídelny. Mrkev kaši z mouky a máslo žádné.Ani k ní maso nemusí být. Naše máma k tomu podávala vařené hovězí.
Doplňuji:
Já jí mám rád jemně nasrouhanou s citronem a a mírně oslazenou jako salát. MŇAM