Oprah

Chutě v těhotenství a pálení žáhy.

Jsem v prvním měsíci těhotenství,můžu už teď mít chutě?Už asi dva týdny bych pořád jen jedla topinky s česnekem,nebo cokoliv s česnekem,zdá se mi že je na chutě brzo,nebo to dělají hormony,a co mi poradíte na pálení žáhy.

Nejlepší odpověď
panenka

na pálení žáhy je dobrá soda ale i určitě jiné léky které seženete v lékárně.když jim řeknete že jste těhotná oni vám určitě něco nabídnou.ty chutě které ted máte jsou běžné já například když jsem čekala malého tak jsem jen jedla bramboráky počesnekované

Další odpovědi
HOMER

Na pálení žáhy pomáhá jedlá soda.
O těch chutích upřímně moc nevím,(ale když jsem četl váš dotaz,tak mne jako první věc napadla tasemnice…netvrdím že ji máte,ale údajně proti nim pomáhá česnek,tělo někdy něco potřebuje a dá to najevo tímto způsobem a navíc v době těhotenství by byl takový parzit problémem,protože dítě si od vás bere důležité látky a na vás jich moc nezbývá.)Dávám to schválně do závorky jako pouhou domněnku..
Všeobecně se v těhotenství doporučuje maximálně pestrá strava s obsahem všech potřebných látek,já bych vám doporučil zůstat klidná,jistě to bude zcela normální…

afro.minerva

Tak chutě může mít každá ženská a nemusí být těhotná. Pokud tě to ale začalo hodně trápit, takový ty malý žravosti, tak bych ti doporučila brát vitamíny pro těhotné. Já brala Calibrum Babyplan a pak jsem přešla na calibrum mami. Připadali mi líp spolknutelný, protože tablety nesnáším a v šumivý verzi se takový vitamíny nedělají. Jinak jsem měla celé těhotenství hroznou chuť na sterilovanou červenou řepu. Tu bych ti i doporučovala. Má v sobě hodně vitamínů a hlavně kyselinu listovou a ta je prevencí vzniku rozštěpu páteře. Pokud máš už teď takový chutě, tak ti asi něco v těle chybí a vitamínama a správnou stravou to musíš doplnit. Hormony ti teď brzo vyletí nahoru. Asi ti začnou nevolnosti. Doporučuju hodně odpočívat a hlavně než ráno vztaneš, tak sníst ještě v leže v posteli třeba sušenku. Rána potom nejsou tak hrozná. Navíc v lékárně prodávají taková lízátka, která tlumí pocit nevolnosti v těhotenství. Mě to dost pomohlo. Hodně pravidelně jez a vyhýbej se nezdravým věcem a hlavně alkoholu a cigaretovýmu kouři. Nikdo nemá v tvé přítomnosti co kouřit. Jsi těhotná! Jestli tě začala hodně pálit žáha, tak je možné, že jsi jedla něco hodně kořeněného a pokud ne, tak si brnkni gynekologovi a on ti určitě něco zaručeného doporučí.

esmeralda

ahojky,jsem maminka od 3 dětí:-),na pálení žáhy mi pomáhala sklenice mléka,ty chutě jsou možné,tak jez co ti ,,radí,,,je potřeba vyjít mimču vstříc,česnek jsem jedla taky,myslím, že nevadí

martina1g

Dobrý den, já v těhotenství užívala na pálení žáhy Renee, je to k dostání v lékárně a je to opravdu supr. Už jen proto,že to pomáhá i při nadýmání a plnosti. Chutě, já v těhotenství chutě měla až od 5 měsíce a to jsem měla chutě většinou na jogurty a mléčné výrobky. Myslím, že chutě, které máte teď vy, jsou jen sugesce, nebo prostě tělo potřebuje česnek.

Pája83

na pálení žáhy mě osobně pomáhá GAVISKON koupíte ho v kterékoliv lékárně.a je i pro těhotné maminky.

SarrahParker

Můžu se zeptat jestli jste brali i nějaké vitamíny v těhotenství?

Sonka Pop

Určitě vitamínky v těhu doporučuju, aby ti nic nechybělo a mimi mělo vše, co potřebuje. Chytré miminko jsou super vitamíny, taky jsem je brala a byla jsem s nima moc spokojená.