Mára.kunta

Chtuná vám samotný masox?

Když jsem naposledy před pár dny něco vařil, ochutnal jsem jen tak masox a od te doby na něj mám vždy chut když jdu do kredence.

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o chuť umami (glutamát)…
😉

Ne – pokud si uděláš silný hovězí vývar, dostaneš chuť ještě lepší (a bez chemie a kdovíjakých sajrajtů v masoxu)…
😉

Další odpovědi
melanie

Chutná. Je to dobrůtka, ale nezdravá :(

anonym

Je tam hodně solí:glutaman a podobný všěci:proto ti to chutná…
Glutaman sodný může na některé osoby působit jako lehký halucinogen.
5 E621 – L-glutaman sodný
3 E627 – Guanylan sodný
3 E631 – Inosinan sodný
Tady máš složení:
http://www.zdra­vapotravina.cz/bu­jon/masox-vitana-a-s

da ny

Nechutná.
Nekupuji masox.
Výjimečně zeleninový bujón, což je podobný „sajrajt“ :D