sesednizkola

Chtěli po Vás v práci vidět maturitní vysvědčení?

Museli jste někde dokládat vzdělání v zaměstnání? Co já vím, tak maturitní vysvědčení vidět po zaměstnancích moc nechtějí, zato výuční list ano. Jak je to s VŠ diplomem nevím.

Nejlepší odpověď
cochee

Nechtěli – ale kdyby chtěli, neměl bych s tím problém. Když něco tvrdím a je to důležité (ÚSO vzdělání), tak to musím být schopen dokázat (a ne se urazit, jak si mohou dovolit to chtít vidět).

Další odpovědi
Lamalam

Maturitní vysvědčení vidět nechtěli, VŠ diplom ano.

isteron

ano

arygnoc

nie, stačil diplom.

😉

klumprt

Ano. Chtěli doklad o nejvyšším ukončeném vzdělání.

Zbynas

Nikdy a to ani u společností, kde bych to očekával. (Nemám VŠ)

bolak

Nikdy po mně nikde nechtěli žádný důkaz o vzdělání, o kterém jsem tvrdil že ho mám. Říkal jsem to matce už na základce, že škola je blbost, a měl jsem pravdu.

Drap

Maturitní vysvědčení jsem musel ukazovat jen jednou v životě a to kdysi při výměně občanky. Policie mě nechtěla bez doložení novou občanku vystavit. Nemusel jsem dokládat ani při vstupu na VŠ ani v žádném zaměstnání.

ivzez

Po mně je chtěli v každém zaměstnání.

Pro zajímavost:
Maturitní vysvědčení vyžaduje OSSZ při podání
žádosti o důchod i od těch, kdo dále vystudovali VŠ.

anonym

zatím ještě ne. i já sám dávám přednost dovednosti před kusem papíru. pár takových, kteří mi říkali, že má tohle a tohle a že zná vzorce pro výpočet nevím čeho všeho, tak ve skutečnosti byl pro danou práci nepoužitelný a to třeba i jen pro přepočítání zboží na paletě včetně zastrečování folií 😁