Rokio

Chtěli byste být poslancem nebo senátorem?

Dvě nejčastější politické funkce

Nejlepší odpověď
klumprt

Senátor je fajn zaměstnání. Je to taková pohodová parta staříků, po kterých se toho moc nechce.

Další odpovědi
terry

Ne.
Nemám na politiku dost silný žaludek.
Na žádný stupeň politiky.

xxx3

spíš nechtěl, protože je to práce zodpovědná a náročná, a proto bych si na ni netroufal. Řada lidí považuje politiku za špinavost, se kterou nechce mít nic společného a to je jeden z našich velkých problémů. Demokracie předpokládá participaci občanů na veřejném dění, aktivní zapojení. Mám dojem, že většina našich spoluobčanů bere politiky jako technokraty, kteří by se měli dokonale „postarat“ o problém vlády a zákonů ve státě a běžní lidé by se nemuseli o nic starat. To je ale omyl. Česká republika je proto „demokracií bez demokratů“, kde většina lidí sice umí kritizovat a stěžovat si, málokdo je ale ochotný opravdu něco dělat (sledovat, co dělají nejenom poslanci, ale také městské zastupitelstvo, podávat přimomínky, zkrátka žít i mimo své pelíšky).

tforro

Nechtěl. Jsem rád, že má práce je uznávaná, ceněná a žádaná. To je kromě finanční stránky motivace pro její vykonávání.
Senátor/poslanec je víceméně jen tlučhuba, kterého si většina populace neváží a nadává na něj pro své činy.

Kryšpín

Nemám takové vlastnosti, na př., být splachovací, mít drzé čelo, umět ustát všechno, slibovat, kroutit se při odpovědích, být jako cyklista nahoře ohnutý dole šlapat, a.t.d.

Lamalam

Nechtěla, a senátorem bych ani být nemohla. Nemám na to věk.