Kepler

Chtěli byste bez ohledu na finanční možnosti raději luxusní moderní bydlení, nebo mít chalupu s obvyklým standardem?

Tu chalupou může být i nová „tradiční“ dřevostavba, ale umístěná v krásném prostředí, nebo na venkově. Samozřejmě je možné i obojí najednou, ale v zásadě: město, nebo venkov?

Nejlepší odpověď
ivzez

„Luxusní moderní bydlení“ = nekvalitní bydlení
[Ještě jsem neviděla kvalitně postavený ani vybavený luxusní moderní dům ani byt.]

Musím ještě psát odpověď?

Další odpovědi
talka

K čemu je dobrý luxus? Podle mne je lepší/výhodnější obvyklý standard.

quentos

Rozhodně to druhé – nikdy jsem nechápal, co lidi na tom luxusním bydlení maj…

nyjono

To co je pro někoho luxus, je pro jiného standard.
A preferuji vesnici do 10 km od většího města.

Smode

Luxusní moderní bydlení v podobě pasivní stavby z cihelných tvárnic na venkově ale do 20ti km od velkého města. Však dřevostavbě se též nebráním (už proto že v ní bydlím a je to taky super). Na venkově proto, že pokud jste někdy viděli satelitní snímek města z dostatečné výšky tak města vypadají jako nádorové tkáně na rentgenovém snímku. Tedy je jasné že město = nezdravé prostředí.

Drap

Chalupu s obvyklým standardem. Dřevěná by mi plně vyhovovala, ovšem ne dřevostavba.

Nuk nuk

Ruku na srdce, koho by luxus alespoň někde v hloubi duše nelákal. I mne by lákal, ale za poměrně krátkou dobu bych se v něm asi nudila.
„Tradiční“ dřevostavba někde u lesa by se mi asi líbila více.

luckykubrt

Samozřejmě, že by bylo nejlepší mít krásně zařízený dům se solárními panely na elektřinu s automatizovanou domácností a farmou v okolí nádherné přírody. Jen kde vzít ty peníze ?

Lamalam

Toto naštěstí už řešit nemusím. Bydlím v historické hrázděné horské chalupě nedávno uvnitř kompletně zrekonstruované do téměř luxusní podoby.

Kepler

luckykubrt: chce to líp číst otázky.

luckykubrt

Já vím, že jsi psal „bez ohledu na finance“. To je ale právě na tom to nejdůležitější, protože ani Ježíšek mi to nedá zadarmo. 😉

Kepler

ivzez: tak to já už jo, takové bydlení jsem viděl dokonce i na okraji malého města na Valašsku, kde jsem byl na návštěvě. Energeticky téměř soběstačný, kvalitní a krásný. Záleží na tom kdo staví.

ivzez

Vidím, že bych se měla zajet podívat na Valašsko.
Odpovídala jsem na základě toho, co vídám v Praze a okolí…

Kepler

No jo Praha, tam se staví za každou cenu. Na Valašsku se staví podle projektu, který si vybere zákazník, i když i tady se najdou tragédie. Ale není to problém jenom Prahy. Před zadáním stavby je třeba hodně přemýšlet.

mosoj

A co jsi postavil ty ?

Kepler

Pro sebe nic. Jen jsem na pár stavbách pomáhal. Jednu jsem udělal docela sám: boudu pro Bobana.

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.