Avatar uživatele
Kepler

Chtěli byste bez ohledu na finanční možnosti raději luxusní moderní bydlení, nebo mít chalupu s obvyklým standardem?

Tu chalupou může být i nová „tradiční“ dřevostavba, ale umístěná v krásném prostředí, nebo na venkově. Samozřejmě je možné i obojí najednou, ale v zásadě: město, nebo venkov?

Zajímavá 0 před 2669 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

„Luxusní moderní bydlení“ = nekvalitní bydlení
[Ještě jsem neviděla kvalitně postavený ani vybavený luxusní moderní dům ani byt.]

Musím ještě psát odpověď?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
talka

K čemu je dobrý luxus? Podle mne je lepší/výhodnější obvyklý standard.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Rozhodně to druhé – nikdy jsem nechápal, co lidi na tom luxusním bydlení maj…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

To co je pro někoho luxus, je pro jiného standard.
A preferuji vesnici do 10 km od většího města.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smode

Luxusní moderní bydlení v podobě pasivní stavby z cihelných tvárnic na venkově ale do 20ti km od velkého města. Však dřevostavbě se též nebráním (už proto že v ní bydlím a je to taky super). Na venkově proto, že pokud jste někdy viděli satelitní snímek města z dostatečné výšky tak města vypadají jako nádorové tkáně na rentgenovém snímku. Tedy je jasné že město = nezdravé prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Chalupu s obvyklým standardem. Dřevěná by mi plně vyhovovala, ovšem ne dřevostavba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Ruku na srdce, koho by luxus alespoň někde v hloubi duše nelákal. I mne by lákal, ale za poměrně krátkou dobu bych se v něm asi nudila.
„Tradiční“ dřevostavba někde u lesa by se mi asi líbila více.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Samozřejmě, že by bylo nejlepší mít krásně zařízený dům se solárními panely na elektřinu s automatizovanou domácností a farmou v okolí nádherné přírody. Jen kde vzít ty peníze ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Toto naštěstí už řešit nemusím. Bydlím v historické hrázděné horské chalupě nedávno uvnitř kompletně zrekonstruované do téměř luxusní podoby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

luckykubrt: chce to líp číst otázky.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Já vím, že jsi psal „bez ohledu na finance“. To je ale právě na tom to nejdůležitější, protože ani Ježíšek mi to nedá zadarmo. 😉

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

ivzez: tak to já už jo, takové bydlení jsem viděl dokonce i na okraji malého města na Valašsku, kde jsem byl na návštěvě. Energeticky téměř soběstačný, kvalitní a krásný. Záleží na tom kdo staví.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Vidím, že bych se měla zajet podívat na Valašsko.
Odpovídala jsem na základě toho, co vídám v Praze a okolí…

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No jo Praha, tam se staví za každou cenu. Na Valašsku se staví podle projektu, který si vybere zákazník, i když i tady se najdou tragédie. Ale není to problém jenom Prahy. Před zadáním stavby je třeba hodně přemýšlet.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

A co jsi postavil ty ?

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Pro sebe nic. Jen jsem na pár stavbách pomáhal. Jednu jsem udělal docela sám: boudu pro Bobana.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2669 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek