rorajs

Chtěla bych si pořídit psa ale nevím jakou rasu co je lepší ?

rozhoduji se mezi Malým hladkosrstým pinčem a trpasličím Špicem co je lepší ?
Doplňuji:
vím co to je za psa ,, už jsem malého hladkosrstého pinče měla … a pro informace !___ vaše přihlouplé odpovědi např . pes na smetaně a pod . myslím že nemáte mozek -,–

Nejlepší odpověď
anonym

Vážně spoléháš na tipy zdejší poradny? Vybíráš si partnera na min. 10 let!

Doplňuji:
Nevím, kde je tady přihlouplý…špic a pinč jsou natolik rozdílná plemena ( ale obě dost uštěkaná), že jen ty musíš vědět, proč zůstat u pinče nebo si pořídit jiné plemeno (špice). Nemůžeme věštit, jaké máš podmínky, co od psa očekáváš a co od něj rozhodně nechceš!

Další odpovědi
anonym

Nejlepší bude, když si pořídíš plyšáka…
;-P
Jinak bys totiž do otázky doplnil/a takové ty podružné ´parametry´, nač a kam si psa chceš pořídit – jako společníka či jako hlídače (vodicího psa, nosiče břemen…), do paneláku či domku se zahradou. Jak jej hodláš cvičit (a k čemu), kolik mu denně věnuješ času.
___
Takto lze jen říct, že na pekáč je lepší větší pes – malý má ´moc´ kostí (ke svačině – ´mezi chleby´, zase menší – nemusíš jej krájet).
;-D
Doplňuji:
Ad Doplnění: ;-D Tak tímto doplněním jsi tu původní – mizerně položenou otázku, fakt vylepšila… ROFL

KerrKnock

Moment, a co třeba doplnit, jestli bydlíš v paneláku nebo domku, jak často jsi doma, jestli bys měla prostor a dostatek času pro to vychovávat psa. Já jsem ale pro hladkosrstého pinče, špicovi vypadávají často a hodně chlupy:)

BENYTA

No když tak, KTERÝ je lepší…
Zrovna mám pinče, kterému hledám rodinu, ale rozhodně bych ho nenabídla někomu, kdo si po nějaké době rozmyslí, že ten špic by byl lepší…
Jsou to velmi odlišná plemena, je pravdou, že názvem si je lidé pletou (nechápu).
Doporučuji navštívit útulek a vybrat si pejska podle sympatie, podle osobnosti, podle využití – turistické túry nebo gaučový společník – ne podle rasy, tedy líbivosti, a hlavně – pro tu pomoc!!!

bart2000

Já jsem měl doma trpasličího Špice a hrozně mu padaly chlupy. Jinak, ale byl dobrý. Jinak záleží to na tobě co si vybereš ;)

Araxis

Tak především musím mít pro něho prostor a určité požadavky…Chlu­patý?Co když mám doma jen koberce,velký,ma­lý,k dětem,učen­livý…dobrman o kterem se ví že když mu rupne v hlavě tak je nezastavitelná mašina…ovšem dobrý hlídač.Jste sportovně založená,co třeba honiče loveckého Bígla nebo Rusela…chcete psa mezi dva chleby?tak Čivavu…malo toho taky sežeře.Uštěkanýho Krysaříka?

Nela Pávková

Já si myslím že je to na tobě jak se rozhodneš.Záleží jaké plemeno se ti líbí více a když se ti líbí obě stejně tak se zkus podívat po jiném nebo se poraď s příbuznými.