paja87

Chtěla bych si koupit starší auto. Můsím platit ek.daň,když vlastník je inv.důchodce?

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je pravda, že když kupuji od inv.důchodce auto (škoda 120), nemusím platit ek.daň 10000kč,ale jen přepis 800kč?Inv.důchodci prý mají nějakou úlevu?Předem děkuji za odpověď…
Doplňuji:
Takže,když si najdu druhého inv.důchodce a přepíši nejprve auto na něj a pak na sebe nebudu platit tu ek.daň?Jen za přepis?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud dotyčný invalida koupil zmíněný vůz po 1.1.2009,tak nemusíte,pokud ho vlastnil již před tím,tak máte smolíka a daň zaplatíte..
Doplňuji:
ANO

Další odpovědi
Miroslavst

Jak píše kropítko, jen upřesním. to by to auto musel kupovat ID a potom někdo jiný aby se naplatila daň.
Pokud ji ten ID koupil a neplatil tudíž daň, nebudte ji platit ani vy, pokud ji měl a jen prodává, budete platit.
Doplňuji:
Pokud seženeš druhého ID, bude platba probíhat takto:
1.ID-2.ID poplatek za evidenčku
2.ID-ty poplatek za evidenčku, poplatek za přepis
a stát utře hubu, protože eko daň nezaplatí nikdo

kropitko

Miroslave dala jsem ti bod,zasloužil bys aspoň deset bodů,jelikož to je věta jako prase..:-D,směju se tak,že manžel nechápe…