Miniem

Chtěla bych si koupit notebook, myslíte si, že by byl dobrý tenhle? :

Chtěla bych si koupit notebook, myslíte si, že by byl dobrý tenhle: http://www.eu­ronics.cz/note­book-hp-compaq-cq58-250sc-cerny-celeron-b830-4gb-500gb-15-6-dvd-r-rw-intel-hd-bt-cam-w8-hppc0w34ea/p317568/ ? je zlevněný z 12 tisíc na 9. Díky :)

Odpovědi
huxa

Celeron jsem měl v PC před deseti lety…

Za tu cenu se nedá nic lepšího očekávat, radši bych si připlatil 3tisíce, to by byla aspoň i3 a lepší grafická karta.
Jestli si ho vezmeš, rychle si tam hoď nějaký linux či XP

kamila44444

HP nedoporučuji a rozhodně né z elektro obchodů. Tam vydrží počítače nejméně :)

cochee

Proboha, huxa, nechceš doufám srovnávat dvojjádrový Celeron na jádru Sandy Bridge se starým Celeronem odvozeným z Pentia 4 😁

Miniem, vůbec se toho neboj, za ty peníze to je solidní strojek, má sice pomalejší harddisk, ale nebudeš na něm chtít stříhat video, že? 🙂 Akorát jsou tam Windows 8, snad si na ně zvykneš. Hm, „na lítačku“ bych ho bral i já -)
Doplňuji:
Bedy, je to Sandy Bridge, http://www.cpu-world.com/CPUs/Ce­leron_Dual-Core/Intel-Mobile%20Cele­ron%20B830.html

Bedy

Tak ten noťas špatný není, pro takové běžné použití je dobrý – nějaké to prohlížení internetu, kancelářské práce, občas si pustit nějaké video…
Ta cena je docela slušná a určitě bych neměl obavu, že by tam Windows 8 šel pomalu. Windows 8 je úspornější, jak Windows 7.
huxa: První Celerony byly odvozeny z Pentia II, pamatuju, že běžely na nějakých 260MHz a tenkrát neměly ani L2 cache.
Tohle opravdu je úplně jiný Celeron, odvozený ne z pentia II ani Pentia 4, ale ze Sandy Bridge (nebo Ivy bridge?).
Celerony mají nižší spotřebu, ale zase jsou méně výkonné. A v notebooku je důležitá hlavně výdrž, ne výkon.